УРА! Нарешті влада взялася за корупцію! Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) оприлюднило програму боротьби із корупцією.

Голова НАЗК пан Новіков сказав, що "ухвалення Державної антикорупційної програми - критично важливий крок для європейського та євроатлантичного майбутнього України. Якісна імплементація програми створить для громадян та бізнесу найкращі умови для розвитку саме в Україні, а також забезпечить вступ України до ЄС, НАТО, ОЕСР".

Що ж це за програма? І що від неї очікувати?

Побачити цю програму може кожен бажаючий на сайті НАЗК. Вона має 1700 (!!!) пунктів. Викладена на 308 (!!!) сторінках.

Ось приклади цих пунктів:

Пункт 1.1.1.3.4. "Погодження проекту закону, зазначеного в описі заходу 1.1.1.3.2, із заінтересованими органами, проведення правової експертизи, подання до Кабінету Міністрів України та супровід у Кабінеті Міністрів України".

Пункт 1.1.1.6.1. "Розроблення та затвердження Порядку координації реалізації Антикорупційної стратегії та державної антикорупційної програми з її виконання".

Пункт 2.6.2.2.8. "Погодження проекту постанови Кабінету Міністрів України, зазначеного в описі заходу 2.6.2.2.7, із заінтересованими органами, проведення правової експертизи, подання до Кабінету Міністрів України та супровід у Кабінеті Міністрів України".

І так всі 308 сторінок.

Висновок: якщо ця програма почне діяти, то ще більше буде бюрократії в країні, ще більше звітності і ще більше корупції.

Реальна програма повинна мати дуже мало пунктів. Приблизно таких:

  • НЕГАЙНЕ звільнення ВСІХ суддів, прокурорів, правоохоронців, які хоч раз брали до рук справи по обвинуваченню в корупції, але справа не завершилась реальним обвинувальним вироком;
  • звільнення всього керівного складу прокуратури та правоохоронних органів до рівня начальників відділів і набір абсолютно нових, бажано з ветеранів;
  • негайна звірка всіх наданих декларацій із фактичним майновим станом (включно із родичами) та введення прискореного виносу судових вироків терміном не менше 20 років за гратами в разі невідповідності хоча б на одну тисячу доларів;
  • негайна ліквідація всіх наліплених антикорупційних органів, типу НАБУ чи цього ж НАЗК.

Це не є вичерпний перелік. Але він точно не повинен мати 1700 пунктів на 308 сторінках. А термін виконання - ОДИН МІСЯЦЬ!

Ось так має виглядати боротьба із корупцією.

Переможемо!

ЗА ВЕЛИКУ УКРАЇНУ