Причина — відновлення економіки та зростання споживчого попиту. Про це йдеться в інфляційному звіті, складеному Міністерством економіки.

"За умови відсутності руйнування критичної інфраструктури в загрозливих обсягах, ймовірно, що найближчим часом буде збережено щодо стриманих темпів інфляції, але з очікуваним збільшенням, визначеним насамперед розширенням споживчого попиту в умовах поступової стабілізації економіки", — Мінекономіки.

Тобто Мінекономіки розповідає, що зростання інфляції в Україні буде не через подальшу емісію гривні, а через те, що почнеться пожвавлення економіки.

Інфляція - це тоді, коли гроші знецінюються, а не тоді, коли ціни зростають через дефіцит товарів та послуг.

Не треба бути великим економістом, щоб побачити, що якщо виникає дефіцит товарів, то ціни на них зростають. І нібито виникає інфляція, тобто знецінення грошей. Але ця "інфляція" дивним чином зникає, коли ринок насичується товарами і ціни на них падають. Як зараз падають, наприклад, ціни на генератори, яких понавозили на сто років вперед, але несподівано наша енергетика чомусь так запрацювала, що навіть надлишок з'явився.

Зростання цін на товари через їх дефіцит не є інфляцією. Наприклад, якщо в Антарктиді відкрити магазин, то ціна на ковбасу там буде разів у десять більше, ніж у Європі. І не має значення, купуєш ти її за гривні чи за долари. Але ж нікому в голову не прийде розповідати, що це інфляція.

Інфляція це не просто зростання цін. Це - ЗНЕЦІНЕННЯ грошей.

Чому ж наша влада знову розповідає байки?

Бо якщо Мінекономіки не буде розповідати, що інфляція йде через "пожвавлення попиту" та "відновлення економіки", то доведеться казати правду. Що інфляція йде через продовження емісії гривні. В першому випадку довірливим громадянам впарюють тезу, що інфляція – це гарний симптом, який супроводжується очікуваним розвитком економіки. А в другому – це сигнал подальшого падіння економіки через відсутність реформ.

Які байки владі вигідніше розповідати?

Переможемо!

ЗА ВЕЛИКУ УКРАЇНУ