Про це повідомив Нацбанк України у своєму огляді в лютому. Так, у 2022 році частка проблемних кредитів найбільше зросла у держбанках (без Приватбанку) та в іноземних банках — на 14,2% та 13,7% відповідно. А в загальному портфелі вони досягли 41,1%.

Збитковими стали також і два держбанки: "Укрексімбанк" та "Укргазбанк".

Попит на кредити з боку бізнесу впав, єдиний напрямок, який розвивався, — це кредитування за держпрограмою "Доступні кредити 5-7-9%". Частка таких кредитів досягла третини всіх валових гривневих корпоративних позик. Але і тут темпи кредитування скоротилися на 0,2% в очікуванні зміни умов.

Війна! Скаже уряд.
Війна! Погодиться наївний громадянин.

Так, війна. Але навпаки! У нас не просто війна. У нас така війна, яка є дарунком долі для економіки будь-якої країни. У нас війна, при якій в країну вливаються астрономічні кошти західної допомоги. Ці кошти не випаровуються, а залишаються в країні. Можна нічого не робити, а тебе фінансують по всіх позиціях. Причому більшість цих грошей не треба буде повертати. А ті, що треба, – не факт що будуть повертатись. Це мрія для будь-якої країни!

Тобто, грошей у країні багато. Але вони не працюють. І не запрацюють, якщо не буде розвиватись економіка.

Банківський сектор заробляє на розвитку економіки. В першу чергу на кредитуванні. Банки вкладають гроші у кредити і за це отримують відсотки, це їх головний прибуток. Але якщо гроші в країні є, а кредитування скорочується і стає збитковим – то це самий перший індикатор недолугої економіки.

Це результат відсутності економічних реформ. Влада як не робила ніяких реформ до війни, так і продовжує їх саботувати зараз.

Реформи. Іноді ми чуємо: скільки вже можна про це казати? У людей вже алергія на це слово!

Алергія! Це погано. Потрібно щоб не алергія була, а нервове тіпання! У кожного з самого ранку і до вечора. Можливо таке нервове тіпання якось і владі перейде, щоб хоч щось почала робити!

Переможемо!

ЗА ВЕЛИКУ УКРАЇНУ