Відбулося засідання країн G20. Попередній такий саміт головних країн світу був у листопаді минулого року. Цього разу країни G20 не дійшли згоди щодо російської агресії в Україні. А на попередньому, в листопаді, таку згоду було досягнуто. І підсумкову декларацію підтримали всі члени G20, і Росія також.

Що змінилося?

Зараз у спільній декларації напряму пропонувалось засудження саме російської агресії. А минулого разу засуджувалась просто війна. Тоді Росія вважала декларацію збалансованою. А зараз, зрозуміло, що ні. Виступив проти також і Китай.

Чому тоді був збалансований документ, а зараз його розбалансували?

Логіка приблизно така.

Якщо не вдається досягти консенсусу, то є конфлікт. А що треба робити, коли є конфлікт? Його треба вирішувати.

І якось так відразу вийшло, що Держсекретар США Блінкен напряму зустрівся з міністром МЗС РФ Лавровим. Вперше з початку війни. Поговорили про щось хвилин десять.

ЗМІ повідомляють, що Блінкен під час спілкування з Лавровим закликав Росію повернутися до виконання договору про скорочення ядерних озброєнь, припинити війну і почати дипломатичний діалог.

Бачимо, що американці оголосили ініціативу розпочати двосторонні переговори між РФ та США по комплексу питань, у тому числі і по Україні. Це давно очікувалось.

Цікаве інше.

Того ж дня російські ЗМІ передають: «Замглавы МИД Рябков заявил, что в Женеве состоялся контакт с делегацией США, обсудили ситуацию с ДСНВ, разговор был деловой». А ще передають, що розмова Блінкена із Лавровим була саме за ініціативою США.

Це означає, що ці переговори вже йдуть і почалися ДО зустрічі між Лавровим та Блінкеном. Просто зараз вирішили про них оголосити і дати акцент, що це ініціатива саме США. Тобто США – головний миротворець. З іншого боку російські ЗМІ наголошують, що зустріч запросив саме Блінкен. Тобто готується підґрунтя для формування російської громадської думки, що «Росія перемагає».

А Україна просто чекає і воює, поки хтось і десь про щось домовиться. Бо слабка країна, але з сильним народом!

Переможемо!

ЗА ВЕЛИКУ УКРАЇНУ