Як і передбачалось, цей тиждень виявився принциповим. Включились у мирні процеси світові лідери: США та КИТАЙ.

Байден несподівано приїздив до Києва. Щось підписав. Що саме – поки ніхто нічого не говорить. Зробив селфі із Зеленським. Поїхав у Варшаву і там повторив, що США будуть підтримувати Україну стільки, скільки треба. Якщо зробити припущення, що Байден приїздив не тільки щоб зробити селфі, то значить ми маємо якусь вже узгоджену угоду. Яку? Поки невідомо.

У той же час із великою доповіддю виступив і Путін. Також нічого нового не сказав. Крім того, що Росія призупиняє ядерну угоду обмеження з США.

Одночасно в Москві побував емісар найвищого рівня Китаю. Провів окремі особисті переговори із трьома принциповими людьми по черзі: Патрушевим, Лавровим та Путіним. Також невідомо, про що домовились. Але скоріш за все, про китайський план миру. Бо під час візиту посланець Китаю Ван Ї похвалив росіян за мирні якісь настрої. Що це означає – також невідомо. Але після цього Китай оприлюднив свій план миру.

На засіданні в ООН було підтримано мирний план Зеленського. РФ – проти. Китай утримався, бо у нього є свій план.

Чим відрізняються мирні плани України та Китаю? Практично нічим. Крім однієї позиції. Ніхто не може зрозуміти позицію Китаю щодо виводу військ Росії з України. Китай наполягає на поновленні мирних переговорів, але не уточнює, при яких умовах це має бути. Тут позиція України однозначна – мирні переговори мають поновитись після виведення російських військ з України. Зеленський сказав, що хоче зустрітись із лідером Китаю Сі, щоб розібратись, чого хоче Китай.

У будь-якому разі вся риторика продовжує говорити про певну фіналізацію мирних процесів. Але скільки буде продовжуватись така фіналізація – також невідомо. Байден розповідає, що весною Україна має стати сильною, щоб через літо дійти до осені. Що це означає? Ось, пряма мова: "Є речі, яких він (Зеленський) потребує зараз, і ми надсилаємо їх (зброю), аби (в українців) була можливість піти у наступ цієї весни, влітку і аж до осені", - пояснив президент США у інтерв’ю телеканалу ABC. Треба бути Байденом, щоб зрозуміти, що він сказав.

Переможемо!

ЗА ВЕЛИКУ УКРАЇНУ