Щороку 20 лютого відзначається день пам'яті Небесної Сотні. Майдан 2014 року став результатом реакції на антинародну та антидержавну політику влади Януковича. Часу пройшло багато, але питань менше не стає. Основне питання: хто і навіщо розпочав розстріл Майдану? Прийнято вважати, що це було зроблено за наказом самого Януковича.

Хронологія.

18 лютого 2014 року починається штурм Майдану. Метро припиняє роботу. Силовики почали операцію до зачищенню Майдану.

19 лютого штурм припиняється, проходить зустріч між тодішнім Президентом Януковичем та представниками Майдану: лідером фракції "Батьківщина" Яценюком, лідером "УДАРу" Кличко та лідером "Свободи" Тягнибоком. Яценюк після цієї зустрічі підтвердив досягнення перемир'я. "Штурму Майдану, який сьогодні планувала влада, не буде. Оголошено перемир’я", - цитував тоді Яценюка сайт партії "Батьківщина".

А наступного дня, 20 лютого, починаються розстріли Майдану снайперами. Майдан вибухає, мирні домовленості з Януковичем зриваються. Янукович втрачає владу.

Ці події викликають багато запитань. Відповідей поки немає. Наприклад, кому і навіщо було починати розстріли майданівців, якщо напередодні була мирна домовленість із владою?

Ми маємо розуміти, що Майдан - це інструмент. Це інструмент тиску на владу, або інструмент зміни влади, або інструмент зміни системи влади.

Майдан 2014 року не став інструментом зміни системи влади. Олігархія (поєднання бізнесу і влади), яка правила до Майдану, продовжила правити і далі. Змінилися тільки обличчя правителів. Зміни системи влади, яка призводить до панування олігархії, так і не відбулося.

Діюча система влади працює за схемою: гроші - вибори - прихід до влади - повернення грошей із прибутком. Якщо цю систему не змінити, то зміна самої влади не приводить до того, що олігархія прибирається.

Переможемо!

ЗА ВЕЛИКУ УКРАЇНУ