Китай вступає в мирний процес. Має намір представити своє бачення політичного врегулювання війни Росії проти України.
Про це під час Мюнхенської конференції з безпеки заявив Ван Ї, голова комісії з закордонних справ Китаю.
"На річницю ми опублікуємо документ з нашою позицією, політичне рішення, щодо української кризи... Щодо проблеми України у нас позиція одна — ми підтримуємо розмови про мир. Ми на стороні миру і діалогу", — сказав він.
Цікаво, що Ї не розкривав суть китайського документу, але зазначив, що "суверенність має поважатися".
На це вже відреагував Міністр МЗС України Кулеба. Сказав, що Китай може зіграти роль посередника у відносинах України та Росії. "Роль, яка підтвердить основний принцип як для Китаю, так і для України, є територіальною цілісністю. Жодні компроміси неможливі щодо територіальної цілісності України чи будь-якої іншої країни світу", - сказав він.
Виступив із заявою Президент Франції Макрон. Сказав, що Франція за перемогу України, але проти того, щоб Росія була розчавлена. "Я не думаю, як деякі, що треба досягти повного розгрому Росії, атакувати її на власній території. Їм хотілося б насамперед розгромити Росію. Але це ніколи не було і ніколи не буде позицією Франції", - заявив він.
Виступив із повідомленням і Білий Дім. Повідомив, що Байден звернеться до Путіна під час свого виступу в Польщі у вівторок, 21 лютого. Де має намір "надіслати сигнал" президенту Путіну. Дасть зрозуміти, що Америка продовжить підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно.
Як бачимо, загальна риторика про необхідність "перемогти Росію на полі бою" змінилась на риторику пошуку компромісів.
Базою пошуку компромісів має стати неослабна підтримка України Заходом як військовою, так і економічною допомогою. І тому продовжувати війну немає сенсу, бо Росія не переможе. Тепер треба дивитись, як ця риторика буде (або не буде) втілюватись в практичні результати. Кінець лютого в цьому плані має бути критичним.
Переможемо!
ЗА ВЕЛИКУ УКРАЇНУ