Президент Лукашенко заявив BBC, що готовий дозволити Путіну використати Білорусь як плацдарм для нового наступу на Україну. Також він сказав, що "Росія була змушена здійснити ці дії для забезпечення своєї безпеки…".

Так, лідер Білорусі – ворог України. Відверто став на позицію підтримки російської агресії, здійснив конкретні дії, які допомогли агресору напасти на Україну зі своєї території. За це він має відповісти. В історії він назавжди залишиться пособником Росії в її агресії проти українського народу. Це факт, який вже не можна змінити.

А що із білоруським народом? Як до нього ставитись?

На відміну від росіян, які ніколи історично не були слов'янами, білоруси навпаки – є частиною слов'янського світу. І вони з нами мають дійсно спільну історію. Практично вони щось на зразок нас, але в більш пригнобленому стані і в більш асимільованому, зросійщеному стані.

Лукашенко через небажання втратити владу зраджує інтересам свого народу. Якщо Путін діє в інтересах Росії, і його політика нічим не відрізняється від імперської російської звичайної політики – захоплення і експансії "руського світу", то і Лукашенко діє також в інтересах Росії. Але не в інтересах Білорусі і її народу. Політика Лукашенка веде до того, що білоруський народ перетворюється на російський, а його територія стає російською. Лукашенко – це аналог нашого Януковича. Тобто зрадник. З ним ясно.

Російський народ несе колективну відповідальність за дії своєї влади, а чи несе білоруський народ таку ж саме колективну відповідальність за дії свого президента? Кожен росіянин, кожен без винятку – винний! Навіть ті, які ще не народилися – вже винні. Вони будуть, як німці, постійно продовжувати вибачатись за дії свого фюрера. Сто років пройде, а росіяни будуть винні і нестимуть відповідальність. Це також вже не можна змінити. А білоруси?

Це питання, на яке ми ще маємо отримати відповідь. І наше ставлення до білорусів буде залежати від відповіді на це питання.

Переможемо!

ЗА ВЕЛИКУ УКРАЇНУ