Одразу три високопосадовця про це повідомили. Перший і найголовніший - це Блінкен, Держсекретар США. Сказав, що спроба України повернути Крим стане "червоною лінією" для Путіна, яка може привести до ширшої відповіді з боку Росії. Про це він заявив у розмові з групою експертів по Zoom, повідомляє газета Politico із посиланням на джерела.

Другий - Голова Об'єднаного комітету начальників штабів США Міллі. Каже, що Україні буде дуже складно звільнити всю свою територію у 2023 році.
В інтерв'ю Financial Times він сказав, що це можливо лише у разі краху армії РФ: "Це не означає, що цього не може бути. Але це надзвичайно складно. І це вимагало б, по суті, розвалу російської армії".

А ще від додав, що ще є вікно до початку весни, коли все ще можна вирішити шляхом дипломатії між Росією та Україною.

Третій - заступниця Держсекретаря США Вікторія Нуланд. Вона заявила: "Україна ніколи не буде в безпеці, поки Крим – щонайменше – не демілітаризований".

Питання на логіку: нам треба Крим звільняти чи "щонайменше - демілітаризовувати"? От це "щонайменше – демілітаризування" і означає, що в разі, якщо Крим буде залишатись в руках Росії, то має бути хоча б демілітаризований.

Звичайно, не треба брати ніколи за чисту монету те, що кажуть політики. Те, що вони кажуть, - це завжди "сигнали". А потім якісь дії. Потім знову сигнали.

Для розуміння того, що відбувається, необхідно розуміти інтереси сторін. А вже потім дивитись на дії. І лише після цього слухати, що вони говорять.

Україна має покладатись лише на себе. Якщо іншим країнам буде невигідно допомагати Україні, то ніхто допомагати не буде. Самі собі маємо допомагати.

Ми маємо робити тільки одне - постійно рухатись до Великої України. А якщо без патетики - то постійно, постійно і ще раз постійно робити реформи, реформи та ще раз реформи. Потрібно вигризати наш сегмент у світовій економіці. Потрібно будувати потужну країну, яка силою економіки та армії забезпечить собі достойне місце в світі!

Переможемо!

ЗА ВЕЛИКУ УКРАЇНУ