Роботу Путіна позитивно оцінюють 79% громадян, довіряють голові держави 76% росіян. Результат дії пропаганди? Безумовно. Але чому вона не завжди діє? Пропагандисти погані? Хтось вважав, що підтримка російським населенням агресії буде знижуватись. Цього не сталося і навряд чи буде.

Така ситуація була в нацистській Німеччині. Підтримка Гітлера майже не зменшилась аж до самого кінця війни. Коли вже всім стало очевидно, що він привів країну до катастрофи.

Чому так?

Причина в реваншистських настроях.

Німеччина отримала ганебну поразку в Першій Світовій війні. Ганебну – бо на момент капітуляції кайзерівського Другого Рейху німецькі війська стояли на окупованих ними територіях інших країн. І тут їм оголошують, що Німеччина програла війну! Ганебну – бо за умовами миру німці мали сплачувати космічні репарації. Отримали принизливу заборону мати власну армію. Цим скористався Гітлер і проводив пропаганду реваншизму. Все завершилось ще більшою катастрофою.

Таке і з Росією. Була імперією багато років. СРСР несподівано розвалився. Імперська велич зникла. Країна перетворилась на бензоколонку, сировинний придаток для інших країн.

У росіян, як і у німців, виникають реваншистські настрої. Хочуть поновити колишню імперію. Це і є основа пропаганди Путіна.

Але, як і з Німеччиною, такий курс веде до ще більшої катастрофи.

В подальшому має відбуватись поступова корозія Росії як країни, і все більше втрачання її потужності. Одночасно має йти і поступове зростання величі України. Яка має потенціал стати лідером Східної Європи, а потім і всієї Європи.
Просто так, само собою, це не відбудеться. Потрібні не просто реформи, яких ніхто так і не робить. Потрібна воля всього народу і багато років напруженої роботи. Реформи – це наш девіз на найближчі десятиліття!

Або зробимо так – і станемо Великою Україною, або ніяк – і перетворимось на територію, де будуть бігати здичавілі українці!

Переможемо!

ЗА ВЕЛИКУ УКРАЇНУ