Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) у грудні провів дослідження щодо динаміки готовності до територіальних поступок для якнайшвидшого завершення війни.

Опитування проводилося серед громадян України. Не проводилось опитування серед мешканців Криму та ЛДНР. А також опитування не проводилося серед тих, хто виїхав закордон після 24 лютого 2022 року.

У травні, липні і вересні 2022 року КМІС проводив такі самі опитування. Зараз, у грудні 2022 року, опитування було повторене для оцінки динаміки суспільних настроїв.

Так, у грудні, за опитуванням, для 85% респондентів жодні територіальні поступки не є припустимим. Лише 8% вважають, що для досягнення миру і збереження незалежності можна відмовитися від деяких територій. У вересні проти компромісів було 87%. Але різниця з поточним показником знаходиться у межах статистичної похибки, тобто фактично змін не відбулося. При цьому зараз частка тих, хто не підтримує територіальні поступки, трохи, але вища за травневий. В травні таких було 82%, а в липні - 84%.

Тобто масовані атаки, тотальне виключення світла, бомбардування – не вплинули на рішучість українців. Це вирок для російської стратегії. Силою вони точно ніколи нічого не доб'ються від України!

Навіть серед мешканців Сходу, який зараз зазнає інтенсивних боїв, 80% проти поступок (готові на поступки – лише 9%), а серед жителів Півдня – 82% проти поступок (готові – лише 10%)!

Навіть якщо розглядати за лінгвістичним принципом, то серед тих, хто виключно російськомовний, - можливість компромісу припускають лише 14%. А проти будь-яких поступок - 76%.

Немає в Україні зараз і натяків на якийсь "русский мир". Денацифікація Путіна спрацювала. Росії в Україні не стало назавжди!

Один з факторів, який гальмував розвиток України, вже не існує. Російський вплив в Україні зник. Це вже зафіксована наша історична перемога!

Переможемо!

ЗА ВЕЛИКУ УКРАЇНУ
"Поступ"