З самого початку війни нам розповідали і зараз розповідають, що санкції проти Росії вводяться щоб припинити агресію. Що вони ось ось запрацюють і зроблять на РФ тиск, і вона, в тому числі через ці санкції, припинить агресію.

Це так? Нам правду казали?

Недавно, 04 лютого 2023 року, у британському журналі The Economist опублікована стаття під назвою «Як Росія підлаштовує економіку під тривалу війну».

Ось основні тези.

- Запроваджені санкції мали б ізолювати російську економіку. Але оскільки лише половина світу дотримується цих обмежень, реальність складніша. Трейдери в дружніх до РФ країнах, таких як Туреччина, Казахстан, Індія та Китай, тепер сприяють імпорту обмежених товарів, яких потребує Росія, за певну ціну. До вересня 2022 року російський імпорт у доларовому еквіваленті перевищив середньомісячне значення за 2019 рік.

- Це дозволило Кремлю уникнути економічної катастрофи. Торік ВВП скоротився лише на 2,2%, а очікувалось 10% і більше. Можливо, це неприємно, але не настільки, щоб підірвати воєнні зусилля Путіна.

- У 2023 році МВФ навіть прогнозує, що Росія зросте на 0,3% – це кращі показники, ніж у Британії та Німеччині, і лише трохи гірші, ніж у ЄС.

- У РФ все ще достатньо ресурсів для війни, і на цю війну Росія буде направляти все. Тобто до виснаження далеко, якщо воно взагалі можливе.

Тобто британське авторитетне економічне видання прямо каже, що санкції майже ніяк не вплинули, щоб мотивувати Росію припинити війну. Це значить, що нам або брехали свідомо, або давали непрофесійні прогнози про дієвість санкцій.

Можна ще вводити проти РФ хоч двадцять додаткових пакетів санкцій – їй байдуже!

Виникають інші питання, до України.

А які ресурси має Україна? Уряд перебудував українську економіку до реалій війни? Вже рік війни, а необхідні реформи так і не розпочаті, лише самі розмови. Системно і боротьби з корупцією немає, лишень одна показуха та точкові справи. Без цього САМОСТІЙНО не можна виграти війну, ані в короткостроковій, ані в довгостроковій перспективі.

В таких умовах припинення війни, якщо буде, то буде в першу чергу результатом певних політичних домовленостей G7 (на чолі із США) і РФ, а також, скоріш за все і з Китаєм.

Переможемо!

ЗА ВЕЛИКУ УКРАЇНУ
"Поступ"