31 рік тому, 7 лютого 1992 р. в нідерландському Маастрихті 12 країн уклали «Договір про Європейський Союз». Який передбачав завершення формування єдиного ринку, створення монетарного та валютного союзів і трансформацію Європейської економічної спільноти в наднаціональне політичне об'єднання. Було створено ЄС.

Початок ЄС прийнято вести від 9 травня 1950 р., коли французький міністр закордонних справ Робер Шуман виступив з ініціативою, щоб покласти край напруженості з ФРН, спричиненої активною експлуатацією Францією промислового потенціалу окупованих нею німецьких регіонів Рейнланд, Рур і Саар.

В 1951 р. заснували першу європейську наднаціональну організацію — Європейське об'єднання з вугілля та сталі зі штаб-квартирою у Брюсселі.

В 1957 р. створили Європейську економічну спільноту та Європейську спільноту з атомної енергії.

1968 р. – завершилось формування зони вільної торгівлі та митного союзу.

1969 р. – створено спільний ринок.

В 2007 р. в Лісабоні прийнято нову базову угоду щодо принципів функціонування ЄС, яка виконує функцію його Конституції.

КУРС УКРАЇНИ НА ВСТУП ДО ЄС ПРИНЦИПОВО НЕВІРНИЙ!

Те, що у України є і буде постійний ворог – Росія, не має бути причиною вступу до ЄС. Ніхто з європейських країн воювати за Україну ніколи не буде. І Україна не буде воювати за якусь іншу європейську країну.

Економічне зростання обумовлюється не членством в ЄС, а проведенням послідовних і радикальних соціально-економічних реформ. Це має робити уряд України і не під чиїмось примусом. Більше того, ніхто в ЄС не зацікавлений у зростанні могутності України, ані в складі ЄС, ані поза ЄС.

Але якщо Україна буде в складі ЄС, то зростанню її могутності можна перешкоджати більш ефективно. Це вигідно в першу чергу Німеччині та Франції. Бо наше зростання буде ставити під сумнів їх лідерство в Європі.

Єдиний вірний шлях для України – це глибока інтеграція з Польщею та країнами Балтії. Аж до створення єдиної спільної держави, яка була вже в історії і була найпотужнішою в Європі.

Переможемо!

ЗА ВЕЛИКУ УКРАЇНУ