Надалі воно знижуватиметься завдяки розширенню попиту на робочу силу на тлі пожвавлення економічної активності. Очікується, що у 2024 р. рівень безробіття зменшиться до 20%, а у 2025 р. – до 17,6%. Безробіття залишатиметься вищим за свій природній рівень, ураховуючи, що процес відновлення виробничих потужностей та логістичних шляхів потребуватиме чимало часу.

Номінальні доходи домогосподарств підвищуватимуться, зокрема завдяки адаптації реального сектору до роботи в умовах високих ризиків та значним видаткам на оборону й безпеку. Ринок праці гостро відчуватиме наслідки війни, але також повільно відновлюватиметься.

Упродовж 2023 р. безробіття залишатиметься на високому рівні (біля 26%).

Водночас у реальному вимірі зарплати зростатимуть повільно через значну інфляцію: у 2023 р. – на 3,3%, а у наступні два роки – ще на 6,5% та 4,3% відповідно.

Тобто, з цього повідомлення ми бачимо, що НБУ взагалі не враховує можливі результати економічних реформ, про які нещодавно дуже пафосно оголосив уряд. Не враховує від слова "ніяк"!

Це означає, що розмови влади про початок масштабних економічних реформ залишаються пустими розмовами. Нагадаємо, вони нещодавно розповідали про масштабну дерегуляцію бізнесу в Україні.

Якщо дійсно зробити масштабну дерегуляцію малого та середнього бізнесу, то в цих випадках ВВП країни починає стрімко зростати. Це може тривати до п'яти років постіль, а надалі буде зниження, якщо не будуть вводити інші етапи реформ.

А головне, що в таких випадках завжди є ДЕФІЦИТ кадрів! Тобто, мова йде не про зростання безробіття, а про нестачу робочих рук. Бо економіка починає розвиватись. Всі ж бачили приклад Польщі, коли не вистачає робочих рук під час економічного зростання! Так всюди і завжди відбувається!

Попросимо уряд перейти від балаканини до реальних реформ.

Переможемо!

ЗА ВЕЛИКУ УКРАЇНУ