Через війну вирішуються різні задачі. Їх можуть вирішувати і ті, хто безпосередньо у війні не приймає участі. США не приймає безпосередньої участі у війні в Україні. Але свої геополітичні задачі за її рахунок вирішує.

Газета The New York Times опублікувала статтю "When It Comes to Building Its Own Defense, Europe Has Blinked" (Коли справа доходить до побудови власної оборони, Європа моргнула).

Головна теза: "Попри очікування, що вторгнення Росії в Україну змусить Європу посилити свою військову міць, натомість воно посилило залежність від лідерства, розвідки і могутності США".

Американці напряму про це заявили через рік після початку війни.

А ми ще навесні казали, що одне зі стратегічних питань, яке вирішують США через війну в Україні, якраз і є поновлення впливу США на Європу. Це для них вкрай необхідно через її конкурентну боротьбу із Китаєм за лідерство у світі. Тобто війна в Україні для США є війною проти Німеччини (як лідера Європи), щоб посилити свої можливості для протистояння з Китам. Якщо сказати більш прямо - це війна з Китаєм.

У статті зазначено, що саме США очолили реакцію на війну, зібрали союзників, організували військову допомогу Україні та надали Україні найбільшу кількість військової техніки та розвідувальних даних. А також на кожному кроці вирішували, яку зброю Київ отримає, а яку - ні.

В статті прямо написано: "ця війна продовжує термін придатності американської військової присутності в Європі на довгий час".

З військової точки зору гегемонія США в Європі закріплена надовго.
Залишається економічна складова, яка успішно вирішується шляхом витіснення російських енергоносії з ЄС.

Хоче хтось це визнавати чи ні, але для США війна в Україні стала подарунком долі. І цей "подарунок" їм принесла саме російська агресія. Путін сам додумався це зробити, чи США йому за це щось пообіцяли?

Через деякий час дізнаємось.

Переможемо!

ЗА ВЕЛИКУ УКРАЇНУ
"Поступ"