Україна у 2022 році отримала безпрецедентну фінансову підтримку - 32,1 млрд дол. Про це повідомив Національний банк України. Треба радіти? Найбільше дали США - 12 млрд дол. Від ЄС надійшло - 8 млрд дол, МВФ - 2,7 млрд дол, Канади - 1,9 млрд дол., Німеччини - 1,6 млрд дол.

Крім того, у 2022 році ми отримали близько 3,1 млрд дол. завдяки розміщенню валютних облігацій.

Міжнародна допомога надходила як у вигляді грантів (тобто безповоротно), так і кредитів. Завдяки грантам доходи держбюджету за підсумками 2022 року зросли на 37%.

Мабуть знову треба радіти?

Бачимо, які у нас друзі! Весь цивілізований світ допомагає проти агресора. Без такої допомоги справи були б зовсім кепські. Це майже факт. І не треба нікому розказувати, типу ми самі якось могли б справитись.

Але!

Але ви коли-небуть бачили в своєму житті, щоб якийсь банк роздавав кредити "по дружбі"? Чи часто ви бачили, щоб хтось комусь дарував гроші на життя просто так? Дарують або з почуття жалості, або є розрахунок.

Ми повністю залежимо від партнерів, а значить вони будуть диктувати нам умови нашого життя, хочемо ми цього чи ні!

Зараз, поки війна продовжується, ще не настав час піднімати питання, чому ця війна взагалі почалася. І яка в цьому була роль Заходу. Але вже точно видно, що ресурси України, а їх багато, - знаходяться у сфері інтересів наших друзів. А враховуючи нашу від них повну залежність, ясно, що ці ресурси будуть працювати в першу чергу саме на Захід.

Це ціна за багаторічне правління олігархії, яка править через загальноукраїнське "мене політика не цікавить"!

Але за це ми назавжди відходимо від Росії. Це наша головна перемога. Цим завершується перший етап становлення незалежності України. Наступний етап боротьби за незалежність – боротьба за незалежність від друзів. Так, друзів, без кавичок, тих, які нам допомагають зараз. І в залежність від яких потрапили!

Переможемо!

ЗА ВЕЛИКУ УКРАЇНУ