Президент Зеленський у вечірньому відеозверненні у вівторок анонсував підготовку в державі нових реформ, які, за його словами, змінять соціальну, правову та політичну реальність. "Готуємо українські позиції для переговорів із представниками ЄС. І дуже важливо – готуємо нові реформи в Україні. Реформи, які в багатьох аспектах змінять соціально-правову та політичну реальності – зроблять їх людянішими прозорішим та ефективнішими", - заявив він.

І все це пов'язано із підготовкою до саміту "Україна – ЄС", який має відбутись 3 лютого у Києві. А якщо б не було саміту, то що? Не було б анонсування реформ?

Це для саміту робиться, щоб відчепились?

А що заважає не анонсувати реформи, а просто їх почати робити? Причому ще три роки тому? Не зробили три роки тому, два роки тому, рік, то зробіть зараз! Чи знову "не на часі", бо війна йде? То навіщо тоді, якщо "не на часі", проводити цей саміт і зараз анонсувати реформи перед ним?

Відповідь проста.

Все це просто заяви під час американського аудиту. Бо у Зеленського та його команди нема і ніколи не було ані ідеології реформ, ані плану реформ, ані бачення, як їх проводити, ані команди, яка могла б їх розробити! Старе сталінське гасло "Кадри вирішують все!" – зараз як ніколи актуальне.

Хтось може сказати, що команда Президента насправді все це має, просто не афішує, щоб "вороги не дізнались". Такі наївні думки довірливі громадяни вже висловлювали. Ще перед виборами Президента в 2019 р. Мовляв, він все знає, що треба робити, але поки не хоче про це казати, щоб не знизити ефективність реформ.

Так от, одним із факторів успішності проведення будь-яких реформ є їх ПІДТРИМКА НАРОДОМ! Якщо цього не буде, то реформи провалюються. А щоб народ їх підтримав, про них, як мінімум, треба хоча б повідомити. Не розповідати про блакитне марево, "про людяність" чи "прозорість" чи ще про щось гарне і проти всього поганого, а конкретно сказати:
- Які саме і як саме будуть здійснюватися реформи?
- Коли це буде?

Якщо цього немає, то нічого немає.
І розмови про реформи – лише замилювання очей!

Переможемо!

ЗА ВЕЛИКУ УКРАЇНУ