Київський міжнародний інститут соціології провів дослідження. В Україні зріс рівень підтримки військових та силових структур, повідомляє він. Найбільшою довірою продовжують користуватися ЗСУ. Їм довіряє 96% опитаних. СБУ сьогодні підтримують 63% українців.

Одночасно найнижчий рівень довіри у українців до прокурорів та суддів. Їм відповідно довіряють лише 25 та 21% опитаних.

Але саме прокурори та судді - це той кордон, який має стояти на захисті справедливості. І цьому кордону громадяни не довіряють.

Це значить, що українці не відчувають, що в Україні є справедливість. Що її можна досягти. Але ж головне завдання державної системи - це встановлення справедливості. Такої, яка відповідає уявленню громадян. Тобто, на основі звичаїв, які утворились у країні за роки життя.

Якщо справедливості не можна досягнути через державну систему, то люди її будуть встановлювати альтернативними шляхами. А це розвал державності.

Справедливість – це загальна умова буття людської спільноти. Якщо влада не здатна забезпечити справедливість, то це не просто імпотентна влада. Це злочинна влада. Імпотентна – це тоді, наприклад, коли реформи економічні не здатна зробити. А нездатність забезпечити справедливість для громадян веде до розвалу країни. Це злочин!

Необхідні негайні реформи не тільки економіки, які ніхто не робить. Необхідно ще й реформи правоохоронної системи. Бо якщо і тут нічого не робити, то й економічні реформи можуть вже не бути потрібні, бо держави не буде!

Переможемо!

ЗА ВЕЛИКУ УКРАЇНУ
"Поступ"