Про це повідомило керівництво ВНЗ. Навчання і захисту робіт російською в університеті і так ніколи не було, адже робочими мовами у Могилянці є лише українська та англійська. Тепер тут заборонили і спілкування між собою російською мовою. Як зазначили в університеті, це стосується абсолютно всіх: викладачів, студентів і адміністративного персоналу.

Ця норма прописана у нових правилах внутрішнього розпорядку НаУКМА, які затвердили 27 січня на академічній конференції університету, розповів голова наглядової ради НаУКМА Геннадій Зубко.

А ось це стаття 10 Конституції України:
"В Україні гарантується вільний розвиток, використання і захист російської, інших мов
національних меншин України."

А це стаття 22 Конституції:
"Права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними.
Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані".

А це стаття 24: "Громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом.
Не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за МОВНИМИ або іншими ознаками".

Бачимо пряме порушення норм Конституції.

Треба обрати щось одне:

- або негайно змінити Конституцію України;
- або влада має якось втрутитись у процес "державотворення" в Києво-Могилянській академії;
- або відверто всім сказати, що Конституція України така, що нею можна витирати ноги!

Заборона людині спілкуватись в ПРИВАТНОМУ житті тією мовою, якою вона хоче, - це не просто антидемократично і незаконно. Це і перший крок до нацизму. Саме такого, про який постійно розповідає Кремль, виправдовуючи свою агресію. Якщо, наприклад, студент студентці на території академії запропонує російською мовою піти погуляти, то це його ПРИВАТНЕ життя, а не "освітній процес". Академія почне його цькувати і оголошувати зрадником?

Якщо елітний ВНЗ навчає студентів забороняти, а не стимулювати, то що це буде за еліта нації?

Тобто, тепер той, хто буде, на думку шановної академії, розмовляти "ворожою мовою", буде автоматично громадянином другого сорту? А чи відомо шановному ВНЗ і його студентам, скільки російськомовних проживає в Україні? І що, вони мають бути громадянами другого сорту? До тих пір, поки не навчаться чи не захотять говорити українською?

А чи відомо шановному ВНЗ, скільки захисників Вітчизни зараз на війні російськомовних? Вони теж другосортні?

Ми чекаємо на відповідну реакцію влади.

Може не потрібно виходити за межі здорового глузду в боротьбі за славу за найкращий патріотизм? Громадяни України мають ХОТІТИ говорити українською мовою. Мають її любити. Багато хто полюбить нашу мову, якщо її будуть заставляти любити?

Переможемо!

ЗА ВЕЛИКУ УКРАЇНУ