Це якщо Путін виведе війська з України та сяде за стіл переговорів, заявила заступниця держсекретаря США Вікторія Нуланд. До Москви прибула новий посол США в Росії Лінн Трейсі, яка склала присягу ще 9 січня. Попередній посол США в РФ Салліван 4 вересня завершив свою місію і залишив Москву. Тобто чотири місяці до Москви нового посла не призначали. А тут призначили!

Але ж відомо, що посли не призначаються і не починають роботу, якщо йде ескалація напруження між країнами. Навпаки, в таких випадках зменшується дипломатична присутність, посли відкликаються.

Це свідчить про дипломатичні процеси, що ведуть до врегулювання відносин між Росією та США. І таке врегулювання буде неможливим без вирішення питання по Україні.

З іншого боку одночасно йде інший процес. Розкручується питання постачання Україні танків. Американці кажуть, що танки зможуть поставляти вже через три-чотири місяці. Та ж сама Нуланд одночасно із оголошенням про можливе зняття частини санкцій з Росії, повідомляє про створення Трибуналу проти російських осіб, які скоїли злочини в України. Трибунал може бути готовий вже до літа. Тобто знову три-чотири місяці, як і постачання танків.

Видно, що йде відверта пропозиція від США до Росії: або виводьте війська з України і ми нормалізуємо відносини і зменшуємо санкції, або ми починаємо постачати танки (а потім і літаки) і розпочинаємо роботу Трибуналу.

Росія буде чхати на Трибунал? Якщо процес піде, то можуть засудити заочно всіх діячів. Будуть сидіти у себе на Росії і нікуди не вилазити. Бо схоплять і посадять в тюрму, як колись лідера Югославії Мілошевича, де він і помер. Або взагалі повісять, як Саддама Хусейна. І головне - це буде стосуватись найвищих осіб. Вся країна буде відчувати себе ізгоєм у світі, приблизно так, як Північна Корея. Таку перспективу важко ігнорувати навіть Росії.

Як і казали багато європейських лідерів, найближчі тижні чи місяці, дійсно будуть для України вирішальними. Стане ясно, куди все рухається: або вивід військ і зняття санкцій, або танки і Трибунал.

Але ж посол США в РФ уже прибув!

Переможемо!

ЗА ВЕЛИКУ УКРАЇНУ!