Про це заявив 24 січня голова Держдепу США Блінкен в інтерв'ю газеті "The Washington Post" у статті "Post: Blinken ponders the post-Ukraine-war order" (Блінкен розмірковує про післявоєнний порядок в Україні).

Ось завершальний абзац статті: "... згуртованість стане ще важливішою, оскільки війна в Україні наближається до ендшпілю. Цього року Україна та її союзники продовжать боротьбу за вигнання російських загарбників. Але, як і в останні роки Другої світової війни, вже розпочалося планування післявоєнного устрою — і побудова системи військових і політичних альянсів, здатних відновити і підтримувати мир, який зруйнувала Росія".

Це вперше США публічно заявляють, що війна йде до завершення. До цього казали, що війна буде довго.

Одночасно, в тому ж інтерв'ю Блінкен заявив, що Крим військовим шляхом буде неможливо звільнити.

Ось так це виглядало у його виконанні:
"...повномасштабна українська кампанія із захоплення Кримського півострова є нереалістичною, вважають багато американських та українських посадовців. Частково це пов'язано з тим, що Путін дав зрозуміти, що напад на Крим стане розтяжкою для ядерної ескалації.
Адміністрація поділяє наполягання України на тому, що Крим, захоплений Росією у 2014 році, має бути врешті-решт повернутий.
Але в короткостроковій перспективі для Києва важливо, щоб Крим більше не слугував базою для нападів на Україну. Однією з формул, яка мене цікавить, був би демілітаризований статус, з відтермінуванням питань остаточного політичного контролю".

Після цих заяв виступив і Президент Байден: "США хочуть врегулювання в Україні на справедливих та міцних умовах".

Риторика США вперше за весь час стала відверто направленою на мир.

Також логічною виглядає і нелогічна заява Генсека НАТО Столтенберга. Про те, що якраз збільшення постачання зброї Україні веде до швидкого миру. Цю логіку раніше пояснювали США: постачання зброї потрібне для того, щоб підсилити наші можливості для мирних переговорів.

Якщо все буде йти так, як вони кажуть (а до цих пір все, що вони казали, підтверджувалось), то ми, дійсно, наближаємось до миру. Коли? Невідомо. Але якщо згадати, що Зеленський збирає мирне засідання ООН на 24 лютого, то можна зробити певне відповідне припущення.

Переможемо!

ЗА ВЕЛИКУ УКРАЇНУ