Недавно на порталі видання “ZN-UA” вийшов матеріал під назвою “Тилові пацюки Міноборони під час війни “пиляють” на харчах для ЗСУ більше, ніж за мирного життя”, у якому МО України звинувачується у свідомому завищенні цін на закупівлю продуктів харчування для ЗСУ.

Це викликало великий резонанс у суспільстві. Міноборони відреагувало. Міністр Резніков дав пояснення, почали розслідування.

Міноборони звертає увагу, що матеріал вийшов в той час коли:

- йде активне постачання Заходом потужного озброєння;

- напередодні можливої зустрічі очільників ЦРУ та СЗР РФ. Так, минулого тижня з’явилась інфа, що можлива зустріч між директором ЦРУ Бернсом та головою розвідки Наришкіним. Це вже підтвердили Пєсков та Білий Дім. І скандал із закупівлями може бути використаний задля підриву репутації України та зриву надання нам допомоги;

- допомога від ЄС у розмірі 18 млрд євро на 2023 рік залежить від того, на скільки Україна буде дотримуватись верховенства права та боротьби із корупцією.

Міноборони України підкреслює, що з публікації виходять наступні наративи:
МО України – “тилові пацюки”;
Резніков – “пацюк”;
треба Резнікова відправити у відставку;
корупція в МО вища за мирний час.

"Поступ" вважає, що такий інформаційний вкид про мародерство є свідомою чи несвідомою спробою дискредитації вищого військового керівництва України. Зараз усі розуміють, що факт мародерства, якщо він і був, ніхто не доведе в умовах війни при владі, при якій можливо (МОЖЛИВО!!) було мародерство. Було воно чи ні - НЕВІДОМО! Якщо вища влада в цьому замішана, то вона зараз контролює всю правоохоронну сферу. І точно високі посадовці, які можуть бути замішані (МОЖУТЬ, АЛЕ НЕ ФАКТ!), ніяк не постраждають.

Розслідування ситуації точно потрібне! Але вже при НАСТУПНІЙ владі! Яка не буде зацікавлена в приховуванні результатів розслідування.

Щодо конкретної події і звинувачення, то не можна робити ніяких висновків, поки не буде доведено до кінця розслідування. Журналісти дали тільки підозри. Пояснення Резнікова логічні. І тут справа не в тому, що "не на часі" розглядати це питання, бо війна йде!

Запам’ятайте, що НА ЧАСІ будь-які розслідування і будь-які дії, незалежно від того, йде війна чи не йде!

Головне питання в іншому, що такі розслідування можуть привести до дискредитації української влади під час війни. Що може викликати революційні настрої. А будь-яка революція майже завжди під час війни несе поразку у війні!

І кожен журналіст-розслідувач має це собі на лобі написати. І має подумати, перш ніж почати баламутити суспільство!
При будь-яких умовах дискредитація армії під час війни - завжди є допомога ворогу.

Переможемо!

ЗА ВЕЛИКУ УКРАЇНУ