Все більше проявляється реальна причина агресії Росії проти України. Повне відділення України від Росії виводить останню на рівень азійської країни і критично зменшує її геополітичну силу. Це так. Цим користуються США, проводячи політику "розділяй і владарюй". Щось подібне відбувалось із поділом на Західну та Східну Німеччину чи Північну та Південну Корею. Нам це також вигідно, бо створює умови для розбудови України.

Але для самої Росії втрата територій України не несе загрози її існуванню. Просто зменшується її територія та вплив.

Є інша причина, реально небезпечна.

І росіяни про неї почали казати прямо, що не робили так відверто раніше.

Ще 5 жовтня Путін заявив: "Конфликта с Украиной не было бы, если бы не попытки Украины и Запада разорвать историю".

Мова йде про спільну історію. Але спільної історії не існує. Вона почалася тільки після так званого "возз’єднання України та Росії " в 1654 році. А до цього все було різним, і народи, і держави, і території.

На Росії вперто просувають тезу, що ми не існуємо. Наприклад, слова одного з відомих російських політологів: "Я обращаюсь к украинским гражданам: вы предали нашу общую историю, потому что выдумали, чего никогда не было".

Навіть головний російський генерал в Україні Суровікін теж аналогічне каже: "…мы с украинцами – один народ".

Це не балаканина. І не частина їхньої ІПСО (інформаційної війни). Коли правда про те, що ми з росіянами різні народи, що ніякими вони не були слов’янами і ніякої спільної історії немає, почне панувати в самій Росії, то виникне питання, а хто там титульний народ? Росіяни? А хто вони такі? Татари та угро-фіни? Якщо так, то не було ніколи такого народу, як росіяни. Це фікція. І це шлях до реальних сепаратистських подій. Татари, наприклад, в таких умовах можуть прямо сказати, що є основою сучасної Росії, що є правдою. Це шлях до розпаду Росії.

Вони там все це чітко розуміють. Але зробити вже нічого не можуть. Історія йде для них саме в цьому напрямку.

Переможемо.

ЗА ВЕЛИКУ УКРАЇНУ!
"Поступ"