Канцлер Шольц зробив заяву, яка має стратегічне значення для України. "Я підтримую розширення ЄС. Те, що ЄС продовжує розширюватися на схід, є перемогою для всіх нас… ЄС з 27, 30, 36 державами з понад 500 мільйонами вільних і рівноправних громадян може ще більше посилити свою вагу у світі" – сказав він.

Ще сказав що треба реформувати ЄС, скасувати правило одностайного голосування.

Але головне інше. Він оголосив про необхідність більшої автономії ЄС, включаючи військову. Закликав до скоординованих закупівель озброєння та обладнання, створення сил швидкого реагування ЄС до 2025 року та штабу ЄС для європейських збройних сил.

Що це означає для України?

Вже мабуть всі зрозуміли, що наша війна є частиною геополітики. Одночасно йдуть два процеси. Китай стає другим полюсом світу і формує свій блок. Куди на правах його васалів рухаються більшість азійських країн разом із Росією. Другий процес – поновлення впливу США на Європу. Це боротьба із Німеччиною за гегемонію в ЄС. Поки Німеччина програє. Головний інструмент цієї боротьби – антиросійські санкції. Особливо – вивід її енергоносіїв з ринку ЄС.

Німеччина хоче позбавитись контролю США. Чим буде ширшим ЄС, тим складніше для Штатів буде утримувати контроль над Європою. Якщо ЄС буде великим – зростуть протиріччя. Знизиться керованість. Це шлях до певного хаосу. Німеччині це вигідно. Бо в цій каламутній ситуації вона зможе стати основою для виходу з хаосу. Це крок до нового її панування в Європі.

Американці бачать протидію Німеччині у створенні блоку на основі України та Польщі. Вони зараз майже повністю контролюють Україну і впливають на Польщу. А Україна буде мати великий вплив у Європі, навіть якщо і в ЄС не вступить. Навіть із слабкою економікою. Бо велика країна, ще й із могутньою армією. Для США Україна – інструмент їх політики в Європі. Нам це також вигідно, бо відкриває можливості росту.

Переможемо.

ЗА ВЕЛИКУ УКРАЇНУ!
"Поступ"