Відбулися дві показові події. Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію – оголосила режим РФ терористичним. Друга – Генасамблея ООН підтримала резолюцію, що засуджує російські спроби анексії українських земель. Ці події позитивні, демонструють, що світ продовжує підтримувати Україну у війні з Росією. Але показовість цих подій в іншому.
Якщо брати рішення Ради Європи щодо визнання РФ терористом, то відомо, що в той же час уряд США відмовляється зробити аналогічний крок. Тобто Європа визнає Росію терористом, а США – ні.
Є загальний принцип – із терористами не розмовляти. І зазначене рішення можна трактувати не як визнання Росії терористом, що й так для всіх є фактом. А те, що саме США відводиться головна роль у переговорах із Росією. Показово, що це відбулось саме тоді, коли Президент Туреччини Ердоган оголосив про план почати переговори із Росією в форматі «Захід – Росія». Тобто в переговорний процес із РФ мали б включитись крім США, ще й Німеччина із Францією та інші. Це він мав обговорити із Путіним в Астані вчора. Але після визнання Росії терористом в Європі, це питання було зняте з обговорення між ними, хоча особиста зустріч і відбулася. США посилює монополізацію своєї влади в Європі.
А щодо рішення ООН, яке засуджує спроби російської анексії українських земель, то показовим є те, які країни утримались при голосуванні. Їх 35. Фактично це ті країни, які вже потрапили в сферу впливу Китаю. Бо країн, які голосували «проти» резолюції, тобто союзників Росії, всього п’ять (сама Росія, Білорусь, Північна Корея, Сирія та Нікарагуа). Все, світовий вплив Росії практично зник.
Вже юридично, на рівні ООН, чітко видно другий світовий полюс світу – Китай. По мірі утрясання всіх нових геополітичних обставин і можна очікувати завершення війни в Україні. Це зараз залежить від США та Китаю.
Переможемо.
ЗА ВЕЛИКУ УКРАЇНУ!
"Поступ"