Скоро, 8 листопада, в США будуть чергові вибори. Які визначатимуть долю країни на наступні два роки. Хоча цього разу американці не голосуватимуть за Президента, вони обиратимуть представників до Сенату та Палати представників. Ці вибори, які традиційно проходять в середині терміну Президента, називаються проміжними, і вони не лише визначають, хто саме контролюватиме Конгрес наступні два роки, а й є своєрідним індикатором щодо підготовки до президентських виборів 2024 року.

В Україні можна почути з цього приводу таку думку: ми дуже залежимо зараз від США, і не дай Бог там зміниться влада або вектор зовнішньої політики. Тоді Україні буде погано, бо підтримка може припинитись. Або взагалі з України можуть зробити розмінну монету задля вирішення якихось геополітичних задач. Реформи у нас так і не почалися і поки не видно, щоб влада цим переймалась. Тупо чекаємо на зовнішню допомогу в той час, коли вона може припинитись через зміну політики в США.

Ця думка невірна. Від виборів в США для України нічого не змінюється. В Штатах після створення Федеральної резервної системи (їх центробанк) 23 грудня 1913 року діє олігархічний консенсус. Тобто загальна політика - і внутрішня, і зовнішня, - має згоду двох головних партій - Демократичної та Республіканської.

У цих партій є деякі відмінності по тактиці. Але з основних принципів розходжень немає. Якщо Штатам буде вигідно злити Україну, то і при Байдені це зроблять. А якщо не буде вигідно, то і Трамп (чи хтось інший) буде продовжувати сьогоднішню їхню лінію. Якщо б від Президентів у них все залежало, то не вибирали б в Президенти різних дідусів.

Для того, щоб ми не залежали від примх американської олігархії, ми маємо вибудовувати потужну країну. Іншого шляху не існує. Або рухаємось вперед, чого до цього часу ніколи не робили, або продовжуємо падати в безодню.

Переможемо.

ЗА ВЕЛИКУ УКРАЇНУ!
"Поступ"