Знову нагнітається питання щодо Білорусі. Білорусь надала свою територію Росії для здійснення агресії, але безпосередньо своїми військами в війну не вступає. Є резолюція Генеральної Асамблеї ООН 3314 «Визначення агресії». Вона дає перелік дій, які, незалежно від оголошення війни, кваліфікуються як акт агресії.

Там є такий пункт:
f) дія держави, що дозволяє, щоб її територія, яку вона надала в розпорядження іншої держави, використовувалася цією іншою державою для здійснення акту агресії проти третьої держави.

Тобто Білорусь відповідно до норм міжнародного права вже є агресором. Але Путін схиляє Лукашенка до безпосереднього вступу білоруської армії у війну. Той противиться. Наша влада каже, що шанс вступу Білорусі у війну проти Україну поки мінімальний.

Ми згодні.

Білорусь принципово відрізняється від Росії. Вона є частиною слов’янського етносу, на відміну від РФ. У Росії базовий етнос історично був не слов’янський, як в Україні та Білорусі, а угорсько-фінський та татарський. Українці і білоруси, на відміну від росіян, між собою, дійсно, історично є близькими по етносу. Це головний фактор.

Білорусь, як і Україна, є метою анексії для Росії. Тобто росіяни – природні вороги і для білорусів, і для нас. Росіяни фальсифікували свою історію не тільки по Україні, а і по Білорусі. Вони так само, як і в Україні, проводили політику зросійщення. Результат усім відомий - білоруська мова майже зникла. Але якщо білорус став розмовляти російською мовою, то це не означає, що він став росіянином.

Лукашенко ледь тримається у владі за допомогою Росії, вступ його у війну може призвести до втрати влади, а Путін, навпаки, за рахунок війни утримує владу.

Після відходу Лукашенка Білорусь може піти шляхом України в сторону Заходу. Тоді дуже імовірно, що Росія прискорить процес її анексії. Але відомо, що більшість білоруського народу, особливо молодь, проти цього. І якщо Росія буде діяти силою, то втратить Білорусь для себе, як і Україну.

Переможемо.

ЗА ВЕЛИКУ УКРАЇНУ!
"Поступ"