В Україні набув чинності закон про обмеження публічного використання російського музичного продукту. Тепер не можна публічно демонструвати (виконувати) музичні твори російських артистів, показувати російські кліпи, тощо. Також заборонені гастролі артистів із Росії. Але будуть виключення — так званий "білий лист", до якого вносяться громадяни РФ, котрі засуджують військову агресію проти України.

Це логічно.
Всі були свідками, як Кремль роздмухував питання мови. Бачили надумані звинувачення щодо утиску російськомовних громадян України. Це стало основною підбурювання мешканців Криму та Донбасу до сепаратизму. І, в решті решт, – до війни.

Багато з цих громадян давно вже зрозуміли, що Москва просто їх використала. Питання було не в мові, а в поверненні України під російський контроль. Зрозуміли, але пізно.

Тепер наступила фаза реакції. Все, що пов'язано із російською культурою, назавжди буде асоціюватись із агресією проти українського народу. Це вже ніхто не зможе змінити.

В Україні набирає обертів заборона усього російського: музики, фільмів, книговидання, навіть вивісок, і т. п. Це факт. І до цього факту довели керманичі з Кремля. Тепер ми рухаємось, як прибалти і грузини, витісняючи російську мову і замінюючи її на міжнародну англійську. Через декілька поколінь російська мова і культура втратить вплив на Україну.

Але ми маємо розуміти, що ця заборона - є насилля. Ми повинні будувати вільну країну, для вільних громадян. Свобода починається зі свободи вибору. Треба діяти так, щоб громадяни самі зробили необхідний вибір.

Будь які обмежувальні закони при перегибах викличуть зворотну реакцію. Має бути баланс. Акцент має бути не на забороні російської культури, а на розвитку української.

Необхідно досягнути ефекту, щоб люди самі перестали хотіти розмовляти російською мовою і взагалі цікавитись російською культурою. Це шлях довгий і складний, але єдино вірний.

Переможемо.

ЗА ВЕЛИКУ УКРАЇНУ!
"Поступ"