Знову ніхто чітко не може пояснити, коли це відбудеться і чому. Всі прогнози спираються на ситуацію на фронтах. Але прогнозування завершення війни виключно ситуацією на фронті є невірним. Війна завжди інструмент політики. Бо вирішує політичні задачі. Початок і завершення будь-якої війни в першу чергу – це питання вирішення політичних задач країн, задіяних у подіях.
Наприклад, Друга Світова війна могла завершитись набагато раніше 1945 року. Причому режим Гітлера міг би бути збережений, на що він і сподівався. Це якщо б США вирішили зберегти противагу проти СРСР у вигляді Німеччини. Але США вирішили, що самі справляться з СРСР. Історія підтвердила вірність розрахунків США. Вони воювали із СРСР різними способами. В 1991 Союз розвалився і вони стали єдиним центром світу.
Але світ змінюється. Сьогоднішні події – результат геополітичних змін. Щоб розуміти, що і як має відбуватись, потрібно розуміти глобальні політичні процеси. Бо вони в першу чергу впливають на терміни завершення війни.
Сучасні світові зміни характеризуються наступним:
- двополярний світ, ще не створився, тільки створюється, але двополюсність стала фактом;
- США та Китай – нові центри;
- на відміну від попереднього двополярного світу (США та СРСР) зараз системи однакові – капіталістичні, в минулий раз одна була соціалістична;
- сьогодні між полюсами відсутні антагонізми, що можуть призвести до катастрофи нової світової війни;
- хоч полюси і є, але між собою співпрацюють і потрібні один одному;
- між полюсами більше конкуренція, ніж антагонізм. Щось на зразок конкуренції між автовиробниками Ауді, Фольксваген, Шкоди. Коли конкуренція є, але хазяїн один;
- завершення війни слід очікувати, коли нова система почне стабілізуватись;
- першими ознаками стабілізації є американо-китайські переговори, які готуються ще з літа.
Від України, як і від Росії, зараз мало що залежить.
Переможемо.
ЗА ВЕЛИКУ УКРАЇНУ!
"Поступ"