Зазвичай буває дві причини:
– пошук крайніх, перекладання своєї провини на інших;
– послаблення влади.

Бувають і інші причини, але основні – дві зазначені.

Зараз ще не можна точно сказати, з якої причини почалася дискредитація військових. Поки інформації замало.

Ми іноді бачимо прогнози: народ підніме бунт, Путіна скоро скинуть, мобілізація відкриє шлях до ліквідації режиму в РФ і т. п.

Все це пустопорожня балаканина. Бо не має під собою підґрунтя.

Будь яка влада завжди і всюди тримається виключно на одній позиції – підтримці народу. Це розуміють всі. Але не всі знають показники цієї підтримки. На якому рівні влада втрачається чи, навпаки, – стоїть міцно?

Світова практика дає приблизні цифри.
При рівні підтримки народу менше 10% влада втрачається. Якщо терміново не вжити відповідних заходів, владу буде втрачено при всіх варіантах. Легітимно (через вибори) або нелегітимно (через революції, заколоти тощо).

Якщо реальна підтримка вища 10%, то влада може триматись. Якщо – 25% і вище, то це міцна влада. Може робити непопулярні реформи, може багато чого робити. Якщо більше 50% – це абсолютна влада, може робити що завгодно.

Мова йде не про результати опитувань чи результати виборів, бо вони ніколи не демонструють реальних показників підтримки. Реальні показники ніколи не оголошуються. Ніде і ніколи.

Наразі невідомий рівень підтримки Путіна. Тому всі розмови про його повалення базуються на принципі звичайного гадання, а не посилання на якісь фактичні дані.

Можна тільки бачити тенденції до зниження чи підвищення підтримки. Якщо підтримка була на рівні, наприклад, 25%, то тенденції спаду можуть йти десятиліттями, без особливої небезпеки для самої влади.

Але втратити підтримку народу можна дуже швидко. І якраз невдалі війни – найчастіші причини. І те, що почали дискредитацію свого військового командування, то це гарний знак.

Переможемо.

ЗА ВЕЛИКУ УКРАЇНУ!
"Поступ"