Продовжують швидко розвиватись важливі події. Все почалось із витіснення росіян з Харківщини. Після цього Росія оголосила і проводить мобілізацію та фейкові референдуми. Відбулися масштабні обміни полоненими із знаковими фігурами: Медведчуком та азовцями. Одночасно РФ почала відверто погрожувати ядерною зброєю. І, нарешті, підриваються кимось чи самі випадково (що було б дивно) газопроводи, які дають російський газ в Європу.

Ясно, що всі ці події пов’язані між собою. І, скоріш за все, вони ще не останні в цьому ланцюгу.

Така активізація може бути або перед завершенням війни, або перед паузою. Ми розуміємо, що це не обов'язково, але існує дуже велика вірогідність саме такого сценарію. Пауза – найгірший варіант для України. Але, нажаль, є сторони, яким це вигідно. У тому числі і українській владі. Бо можна і далі не робити реформи і особливо не боятись про свої рейтинги, поки йде війна.

Референдуми, скоріш за все, є шантажем Росії, щоб завершити війну на необхідних їй умовах. Вона не повинна юридично оформлювати «референдумні» території до свого складу. Бо це закладення на майбутнє нової війни. Неможливо утримувати проукраїнські території довгий час під окупацією. Рано чи пізно вибухне визвольна війна. Росія не повинна робити цієї дурості, але вона чомусь останні роки робить тільки дурості. Це гарно у неї виходить – «можуть повторити». Хоча всі її дурості були вигідні для нас. Бо через це Україна назавжди відходить від Росії. А території рано чи пізно ми все одно повернемо.

Зеленський відреагував на референдуми і сказав: якщо Росія їх визнає, то йому з Путіним вже не буде про що розмовляти. Тобто є загроза, що війна заморозиться. Це погано.

Погрози ядерною зброєю майже всі вважають також звичайним шантажем. Але ніхто не дає гарантії, що РФ ядерну зброю не застосує. Значить, якщо на це не реагувати – то це буде або дурість, або свідчення, що діють якісь домовленості, про які ніхто нічого не каже.

Переможемо.

ЗА ВЕЛИКУ УКРАЇНУ!
"Поступ"