Після будь-якої війни завжди є ті, хто отримує вигоду, і ті, хто втрачає. Буває, коли одночасно країна отримує і втрачає. Теперішня війна не виключення. Головними вигодонабувачами вже стали дві країни: США та Китай.

Головна вигода Китаю в тому, що він не просто став одним з двох центрів світу. А ще й вже створив власний пул країн, які підпадають під його вплив. Це і Росія, яка настільки ослабла, що вже не може конкурувати із Китаєм в політичному лідерстві. Це і майже всі азіатські країни колишнього СРСР. Є й інші значні країни. Політичне лідерство Китаю стало можливим через його економічну потужність. Але тепер вже політичне лідерство буде ще більше штовхати китайську економіку.

Хтось може сказати, що лише Китай отримав вигоду. Бо до геополітичних змін, які відбулися під час україно-російської війни, єдиним центром світу були США. А тепер США вже ділять світ із Китаєм на двох. Це не зовсім так. Якщо б не війна, то світ би став не ДВО-полярним, а ТРИ-полярним. Третім центром стала б Європа під проводом Німеччини. Свою гегемонію Німеччина мала забезпечити через розвиток німецько-російського енергетичного альянсу, який прямо зараз руйнується. У цьому випадку не тільки Німеччина стала б ще одним центром світу, але і Росія не втратила б свою стратегічну силу і не потрапила б в залежність від Китаю, як це вже відбулось.

Тобто вигода для США в тому, що хоч вони і перестали бути єдиним полюсом світу, але посилились за рахунок поновлення контролю над Європою. Керувати світом «на двох» із Китаєм вигідніше, ніж «на трьох», ще й з Німеччиною, плюс ще й десь на додаток Росія зі своїми амбіціями.

А що Україна? Як не парадоксально, теж отримує велику вигоду – назавжди відходить від Росії. А це відкриває великі перспективи. Влада тільки інша має бути, не така, як зараз.

Переможемо.

ЗА ВЕЛИКУ УКРАЇНУ!
"Поступ"