Одночасно йдуть два процеси. Протистояння Росії та України набирає обертів. Росія оголосила мобілізацію, проводить фейкові референдуми. Відкрито погрожує ядерною зброєю. Це з одного боку. З іншого боку все більше в світі йде розмов про завершення війни миром. Розмови про те, що треба перемогти Росію на полі бою якось у Заходу припинились після того, як Росія почала погрожувати атомною бомбою.

Китай висловився вже сильніше і конкретніше. «Ми не сидітимемо склавши руки і не підливатимемо олії у вогонь, але підтримуємо ЄС у тому, щоб він докладав усіх зусиль для досягнення миру», — заявив міністр закордонних справ КНР Ван І. Додав, що війну між Україною та Росією треба якнайшвидше припинити за столом переговорів, Китай закликає до поновлення прямого діалогу Москви та Києва без попередніх умов.

Китай зараз формує свій політичний блок, де Росія не є головною. Це означає, що він має нести вже політичну відповідальність за майбутнє тих, кого взяв під контроль. Тобто його воля щодо завершення війни (або продовження) має майже таку ж вагу, як і воля США.

НАТО також прямо заявили про необхідність миру. Генсек альянсу Столтенберг сказав, що війна в Україні має завершитися за столом переговорів, але НАТО хоче допомогти Києву забезпечити «хороші переговорні позиції».

Самі США нарешті теж вже почали казати про мир. «США хочуть, щоб війна в Україні закінчилася на справедливих умовах», - заявив Байден з трибуни ООН.

Тобто, розмови про завершення війни не йдуть в розріз з наданням військової допомоги Україні, оскільки Захід хоч і говорить про мир, проте мається на увазі мир на достойних умовах, а не під диктовку РФ.

Крім того, одночасно і США, і Росія заявили, що відчувають сигнали, що готові підійти до переговорів між собою щодо обмеження ядерної зброї (СНВ-3).

Все як в п'єсі, наближається кульмінація і має йти до розв'язки. Від України, нажаль, в цій п'єсі нічого не залежить.

А тим часом космічний корабель «Ціолковський» із двома росіянами і одним американцем на борту пару днів тому пристикувався до Міжнародної космічної станції. Вороги разом літають в космос? Чим не п'єса?

Переможемо.

ЗА ВЕЛИКУ УКРАЇНУ!
«Поступ»