Путін оголосив в Росії часткову мобілізацію. В ЛДНР, на захоплених територіях Запорізької та Херсонської областей готуються провести "референдуми" про включення їх до Росії. Що це все означає для нас?

В будь якому разі мобілізація – це завжди підготовка до війни або її посилення. Нічого гарного тут немає.

Те, що зараз робить Росія, – роблять або коли все гарно, або коли все погано. Нічого гарного для Росії зараз не відбувається, це всі бачать. Значить, ці дії в першу чергу можна сприймати як тиск Росії задля завершення війни.

Росія може воювати довго, але це її буде послабляти. Ресурсів у неї багато. Україна також може воювати довго, Захід нам готовий для цього давати ресурси. Очевидно, що територіальні цілі війни Росією не досягнуті. Оголошення мобілізації це зафіксувало як факт.

Разом із оголошенням мобілізації Путін прямо почав погрожувати ядерною зброєю. Не просто так. Тут відкривається логіка проведення фейкових референдумів. Ідея в тому, щоб оголосити захоплені території російськими. А для захисту російських земель, відповідно російській воєнній доктрині, вона може застосовувати ядерну зброю. Тобто, вони хочуть зафіксувати захоплені території погрозою ядерних ударів. І при цьому Путін сказав, що не блефує. Навряд чи перевіряти, блефує він чи ні, – гарна ідея. Значить має бути певне вирішення проблеми мирним шляхом. Бо замороження війни Росії також невигідно, не кажучи вже, що це не вигідно і для України. Також необхідно очікувати, що оголошення мобілізації та реальне її проведення буде посилювати антивоєнні настрої в Росії.

Але продовження війни наразі вигідне США і Британії. Це посилює їх вплив. Продовження війни буде послаблювати Росію, це вигідно також і Китаю. Він зараз із нею робить політичний блок. Щоб в ньому домінувати, Китай має бути набагато сильнішим від інших членів свого блоку.

Москалі, хоча й нашпиговані пропагандою по самі вуха, але ж теж розуміють, що воювати, сидячи у Москві чи Новосибірську, це не те саме, що воювати безпосередньо під Донецьком.

Переможемо.

ЗА ВЕЛИКУ УКРАЇНУ!
"Поступ"