Посол США в Україні Брінк не очікує швидкого завершення війни, але запевнила, що Штати готові підтримувати Україну тривалий час. Про це вона заявила в той час, коли її начальник, Держсекретар США Блінкен, провів у Нью-Йорку тристоронню зустріч із міністрами закордонних справ Вірменії та Азербайджану. Це були перші прямі переговори сторін із початку останнього загострення конфлікту між ними.

Ці події напряму пов’язані між собою. Вони наглядно демонструють, як вирішуються питання різними країнами, використовуючи війну в Україні.

Росія не змогла захистити Вірменію від Азербайджану. Але була зобов’язана це зробити за договором ОДКБ (Організація договору про колективну безпеку). Вона навіть свою військову базу у Вірменії має. Це найбільший російський військовий об'єкт на Південному Кавказі. База розташована в місті Ґюмрі, за 126 кілометрів від Єревану.

База є, а толку нема. Це сталося тільки з однієї причини – війни в Україні.

Цим скористались США і взяли врегулювання проблеми між Вірменією та Азербайджаном на себе. Якщо їм вдасться, то вони візьмуть Вірменію під свій контроль. А Росія повністю втратить свій вплив у цьому регіоні. За рахунок нашої війни Росія втрачає свій вплив на Кавказі, а США його збільшує.

Це все не могло б статися, якби війни в Україні не було. Зрозуміло, що вигодонабувачем тут виступають США. Тобто, крім вирішення питань по ЄС, Штати ще й на Кавказі свої питання вирішують. Якщо для них наша війна відкриває такі можливості, то зрозуміло, чому посол США в Україні розповідає, що у нас тут війна буде майже вічною. Навіщо війну завершувати, якщо вона стільки можливостей відкриває для США?

Всього цього не було б, якщо б Україна була сильною країною. Ми ніколи не станемо потужною державою, поки у нас у суспільстві буде домінувати думка: "Мене політика не цікавить!".

Переможемо.

ЗА ВЕЛИКУ УКРАЇНУ!
"Поступ"