З'явилась інформація, що Прем'єр Угорщини Орбан на закритій зустрічі перед своїми прихильниками виголосив проросійську та антиєвропейську промову. Він спрогнозував розпад ЄС і пообіцяв блокувати антиросійські санкції. За його словами, війна РФ проти України "може тривати до 2030 року", а Україна може втратити "третину або половину своєї території".

Одночасно з'явилась інформація, що колишній міністр закордонних справ Румунії Марга заявив, що Україна повинна поступитися своїми територіями. Закарпаття мають віддати Угорщині, Польщі – Галичину, Румунії – Буковину, а Росії – Донбас і Крим.

Наше посольство в Румунії вже відреагувало на цю хрінь. Засудили слова екс-міністра.

Майже у кожної країни в світі є взаємні територіальні претензії. Це всюди так. Бо це історична спадщина розвитку країн. Україна, наприклад, абсолютно обґрунтовано може претендувати на російську Кубань чи Білгородщину, і буде права.

Але це не означає, що всі через це між собою мають або збираються воювати. Це все сплячі можливі конфлікти. Які при певних обставинах можуть пробуджуватись.

Такі заяви необхідно сприймати, що Україну почали вважати слабкою країною. Не здатною себе захистити. Сама не здатна, бо всі бачать, що ми зараз повністю залежимо від західної зброї. Практично наша територіальна цілісність зараз залежить від США. І такі заяви політиків вигідні в першу чергу для США. Бо демонструють, що саме США є гарантом захисту суверенітету.

Таке стало можливим через відсутність розвитку України майже протягом всього часу своєї незалежності. Причина очевидна – олігархія. Олігархія – це поєднання бізнесу і влади. Бізнес думає завжди лише про власні бізнесові інтереси, а не справи країни. Нам потрібно не просто робити економічні і соціальні реформи, але й змінювати систему влади, щоб бізнес не міг більше правити.

Переможемо.

ЗА ВЕЛИКУ УКРАЇНУ!
"Поступ"