Відбулася довгоочікувана знакова подія, про яку говорять ще з березня. І без чого не може бути завершено війну – надання гарантій Україні. Офіс Президента презентував рекомендації для гарантій, які має отримати Україна від інших країн задля недопущення повторної агресії.

Цікаво, що ця презентація відбулася майже відразу (на п’ятий день) після візиту Держсекретаря США Блінкена в Україну. Який приїхав несподівано, тихо. І також тихо поїхав. Для чого він приїздив, ніхто не пояснив. Офіційний привід – надання чергових 2 млрд. дол. допомоги. Але раніше для такого спеціально ніхто не навідувався. Можна припустити, що його візит був якраз і пов’язаний із наданням гарантій. Це також співпало у часі із масовою втечею росіян з Харківщини.

Про гарантії відомо, що вони мають бути політично та юридично обов’язковими для виконання на основі двосторонніх угод, об’єднаних в межах спільного документа під назвою "Київський безпековий договір".

Планується, що ці гарантії мають надати США, Британія, Канада, Польща, Італія, Німеччина, Франція, Австралія, Туреччина, та інші країни Європи.

Також відомо, що не передбачається отримання нейтралітету України та обмеження для України права мати необхідні збройні сили та право вступу в НАТО.

Але все це дурня. Будь-які гарантії будуть і можуть діяти рівно стільки, скільки це буде вигідно для самих гарантів. Так, ці гарантії вкрай важливі для завершення війни зараз. Але ніяких гарантій на майбутнє не дають. Як не дають, і ніколи не давали, ніякі гарантії в світі ні для кого.

Єдина гарантія – це потужність країни. Бо якщо буде вигідно країнам-гарантам відмовитись від гарантій, які вони дають, то вони завжди видумають політичні причини для цього.

Велика Україна, потужна країна в Східній Європі – ось те, що нам має дати гарантії. В цьому напрямку і маємо рухатись.

Переможемо.

ЗА ВЕЛИКУ УКРАЇНУ!
"Поступ"