Польща може орієнтуватися лише на двох союзників — Україну та Велику Британію. Про це заявив лідер польської правлячої партії «Право та справедливість» Лех Качинський на економічному форумі в польському місті Карпач. Це не просто слова, навіяні сьогоднішніми поточними подіями. Це курс на єдину з Україною державу. Або у форматі теперішнього ЄС, або в більш тісному – федерації.

Така держава вже існувала в історії – Річ Посполита. Яка була створена не шляхом силового захоплення, а добровільним об’єднанням – унією. Формувалась Річ Посполита довго, але переросла в потужну державу.

У Польщі є два природні вороги: Німеччина та Росія. Після послаблення Речі Посполитої через від’єднання частини Русі (України), німці із москалями просто взяли та ліквідували її, поділивши її території між собою. Поляки залишились без власної країни. Це сталося в 1795 році.

Після революції 1917-го року поляки відновили свою державність. Але в 1939 році вже нацистська Німеччина із СРСР знову ліквідували країну. Знову поляки втратили державність. І тільки після розпаду СРСР поновили свій суверенітет. І почали успішно розвиватись. Але природні вороги – німці та росіяни нікуди не ділися. Полякам треба постійно жити із думкою про свій захист.

До 2014 року Польща особливо не могла розраховувати на Україну в якості союзника. Бо на той час Україна поступово рухалась в бік Росії. Але на їх щастя знайшовся такий собі Путін, який здійснив анексію частини українських територій. А тепер взагалі напав на Україну. Перетворивши Україну для Росії у ворога на довгі десятиліття, якщо не назавжди.

Завдяки агресії РФ з'явилась історична можливість масштабних інтеграційних процесів між Польщею та Україною. Що і почало відбуватись. Спільні вороги зближують. А для нас це ще і шлях до Великої України.

Переможемо.

ЗА ВЕЛИКУ УКРАЇНУ!
"Поступ"