Ліз Трасс – новий Прем’єр Британії. Як це може вплинути на нас? Якщо дивитись на особистість пані Трасс, то її особиста позиція по відношенню до Росії не менш радикальна, ніж у її попередника – Джонсона.

Це і самі москалі вже підтвердили. Речник президента РФ Пєсков сказав: "Після перемоги Ліз Трасс на виборах прем'єр-міністра Великої Британії змін у відносинах між країнами на краще чекати не доводиться".

Але ми маємо розуміти, що політика Британії не може змінитись від позиції однієї особи. Тому, навіть, якщо б новий Прем’єр і мав би якісь інші внутрішні погляди, то вони навряд чи змінили б курс країни.

У Великій Британії, як і в США та інших країнах Великої Сімки (G7), діє олігархічна, демократична система влади. Яка працює за формулою: "гроші – вибори – прихід до влади – повернення грошей із прибутком". Тобто у них при владі капітал. Капітал завжди діє у власних інтересах. А його власні інтереси можуть співпадати із розвитком країни та інтересами народу, або не співпадати. Приклад відсутності співпадіння таких інтересів ми бачимо в Україні протягом десятиліть.

Якщо в демократичній країні, де при владі олігархія, є олігархічний консенсус, то курс такої країни буде незмінний незалежно від того, яка конкретна особа очолює уряд. На даний момент щодо питання України ми бачимо олігархічний консенсус у Британії, і у США. Саме він цих країн ми зараз найбільше залежимо у війні з Росією.

А якщо брати конкретні інтереси самої Британії, без урахування колективних інтересів країн G7, то для Британії український напрямок зовнішньої політики зараз є одним з найголовніших. Бо за допомогою союзу із Польщею та Україною Британія може розраховувати на одну з передових позицій в світі. Стосовно цього в Британії є внутрішній олігархічний консенсус. Нам це вигідно на даному етапі шляху до розбудови Великої України.

Переможемо.

ЗА ВЕЛИКУ УКРАЇНУ!
"Поступ"