У Європі поновилися розмови про мирні переговори. Так, Президент Франції Макрон виступив за продовження діалогу з Путіним. Сказав, що потрібно розмовляти з усіма, особливо з тими, "з ким ми не згодні", - цитує Le Figaro.

Канцлер Шольц вважає переговори з РФ необхідними: "Я зустрічався з російським президентом у Москві за довгим столом, багато разів спілкувався з ним телефоном. І я говорю чітко, що продовжу це робити".

Лідер Туреччини Ердоган ще більш радикальний. Сказав, що збирається найближчим часом зібрати Зеленського та Путіна у Туреччині "для радикального вирішення кризи". За його словами, війна Росії проти України має наслідки, які стосуються і самої Туреччини.

У Європі почалися антивоєнні акції протесту, в Чехії, Німеччині, наприклад. Влада каже, що це роблять проросійські сили. Але напруження зростає через постійне підвищення цін на енергію

В той же час з'явились ознаки підходу до завершення енергетичної війни. Так, газосховища у Європі вже наповнені до 85% і в ЄС заявляють, що готові до повного припинення поставок газу з Росії. Саме вивід енергоносіїв РФ з Європи, щоб уникнути енергетичної залежності, розглядається як одна з політичних цілей війни.

Також прийнято рішення про обмеження цін на російську нафту. І вже підійшли до обмеження граничних цін на російський газ. Про це заявили в ЄС.

А що США? Кажуть, що також планують покласти край війні в Україні. Щоб потім перейти до дипломатичного треку роботи. Це заявила офіційний представник Держдепу США Андреа Калан. Але вважають, що Росія поки не хоче припинення війни, і готують нам додаткове фінансування.

Україна готова до миру в разі виходу москалів з окупованих територій. Наша позиція тут незмінна.

Тобто США, Україна та Росія поки не готові до миру, але Європа із Туреччиною - за мир і починають тиснути в цьому напрямку.

Переможемо.

ЗА ВЕЛИКУ УКРАЇНУ!
"Поступ"