З'явилась інформація, що мер Одеси Труханов заявив, що Україна має поступово шукати компроміси з Росією. Це каже РБК-Україна з посиланням на Corriere della Sera.

«Я вважаю, що треба діяти політично, адже на кону життя мільйонів людей. Я не хочу, щоб мене неправильно зрозуміли. Очевидно, я мрію повернутися до наших кордонів у 1991 році», - сказав він. Він вважає, що треба крок за кроком домовлятися, поступово шукати компроміси з РФ та уникати конфронтації.

Це що? Антиукраїнська позиція чи прагматичний підхід досягнення мети меншими втратами? Залежно від цього і треба відноситись в подальшому до пана Труханова. Як же розпізнати, що ж насправді?

Є ключ для розуміння. В цьому ж інтерв’ю він сказав про знесення пам’ятника Катерині ІІ: «Я проти знесення. Навіть якщо ми руйнуємо пам’ятники, історія не змінюється. Знаю, що зібрано петицію з 25 тисячами підписів, але я чекаю».

Бачимо чітку проросійську позицію. Пам’ятники ставлять не для того, щоб вивчати історію. Бо інакше, за цією логікою, Труханову б треба було проявити ініціативу та поставити пам’ятники в Одесі ще й Гітлеру та генералу Антонеску (фашистському лідеру Румунії). Вони ж теж частина нашої історії. Чого ж цього не робить?

Пам’ятники ставлять для шанування історичних діячів. Катерина ІІ зробила масову фальсифікацію історії. Вона заклала основи того, що історію давньої Русі, слов’янської держави, зробили історією угро-фінських народів. Які ніколи не мали ніякого відношення до нас. Саме цю історію тепер використовують російські ідеологи, виправдовуючи агресію проти України.

Пізніше з'явилось спростування. Сам Труханов написав в Фейсбуці, що нічого подібного не казав, а також вважає можливим проведення перемовин із РФ лише після вигнання російської армії з території України. Тобто шановна італійська газета Corriere della Sera все вигадала, і інтерв’ю із Трухановим їй наснилось. Ок. Побачимо як воно далі буде.

Переможемо.

ЗА ВЕЛИКУ УКРАЇНУ!
"Поступ"