Нацбанк провів емісію ще 30 млрд грн шляхом придбання державних облігацій в уряду. Про це свідчить аналіз економічних даних на його сайті, передають ЗМІ. За останній тиждень НБУ «надрукував» ще 30 млрд грн.

Україна не здатна профінансувати війну самостійно. У цих умовах уряд має такі шляхи:

- іноземна допомога;
- емісія грошей;
- радикальне зменшення витрат, щоб вписатись в отримані фактичні доходи;
- провести терміново реформу економіки.

З цих варіантів тільки один покращує економіку – останній, реформа економіки. Всі інші ситуацію тільки погіршують. Але "друк грошей" найгірший, хоч і простіший. При інфляції не тільки втрачаються накопичення громадян і довіра до гривні. Але вимиваються обігові кошти бізнесу. І економіка додатково скорочується.

Така критична ситуація в економіці вже півроку. А уряд нічого не робить щодо проведення екстрених економічних реформ. Були тільки якісь недавно розмови (дискусії) щодо якоїсь формули 10-10-10. Але далі дискусій не пішло. Більше того, вже повідомили, що є в уряді прихильники та противники таких реформ. Замість того, щоб негайно, екстрено провести економічні реформи, вони дискутують.

Особливість у тому, що для проведення реформ, які миттєво запускають бізнес, не треба нічого особливого видумувати.

Треба просто все, що заважає бізнесу, – прибрати. Досвід Грузії показує, що можна прибрати 90% всього контролюючого і дозволяючого, разом із працівниками та всіма напрацьованими ними правилами та дозволами. І економіка миттєво починає зростати. Це зростання може йти декілька років і треба паралельно застосовувати інші дії, більш складні, але спочатку зростання йде швидко. Що нам і потрібно.

Передайте хто-небудь сплячому урядові, що в країні війна, і треба негайно почати проводити реальні економічні реформи.

Переможемо.

ЗА ВЕЛИКУ УКРАЇНУ!
"Поступ"