Знову підіймаються питання стосовно термінів завершення війни. Різні ЗМІ та політичні діячі кажуть всяке різне. Хтось каже, що до кінця року, хтось, що в 2023-му або ще довше. Чому саме так – ніхто не пояснює. Якщо хтось розповідає, коли завершиться війна, але не пояснює, чому саме так, то він маніпулює або бреше.

Всі війни вирішують політичні задачі. Тому питання завершення війни знаходиться не у військовій площині, а у політичній. Будь-яка війна завершується з певних причин. Їх небагато:

- вирішені політичні задачі або стає зрозуміло, що вони не можуть бути вирішені військовим шляхом;
- хоча б одна зі сторін не здатна продовжувати бойові дії.

Навіть нездатність продовження воювати також в більшості випадків не залежить напряму від фактичного стану на фронтах. Наприклад, Франція в Другу Світову була повністю окупована, але країна все одно воювала.

Зазвичай про причини війн не кажуть відкрито і чесно. Причому кожна зі сторін може брехати щось своє. Може, наприклад, бути причина, щоб просто утримувати свою владу. Про це точно ніхто і ніколи не скаже відверто. А якщо ця причина в обох сторін, то війна взагалі буде йти дуже довго. А може війна бути і інструментом консолідації суспільства, тобто позитивна. Теж тоді буде все довго. І також про це відверто ніхто не скаже.

В нашому випадку є три сторони (як мінімум), від яких залежить завершення війни: США, Росія і Україна.

Росія та Україна декларують свої цілі. А США кажуть, що допомагають Україні. Хоча всі знають, що США завжди робить тільки те, що їм потрібно і просто так нікому нічим не допомагають.

Будь-який прогноз щодо завершення війни, без пояснення реальних політичних причин, хоча б на рівні реалістичних версій, завжди – обман.

Для того, щоб хоч орієнтуватись, коли все завершиться, треба розбиратись у політичних причинах. Тих, що є насправді, і про які, зазвичай, не кажуть публічно.

Читати Інформаційний Спротив, розуміти політичні складові війни і поширювати Спротив серед інших громадян - ось шлях до консолідації українців і до перемоги.

Переможемо.

ЗА ВЕЛИКУ УКРАЇНУ!
"Поступ"