Почалися переговори на найвищому світовому рівні, які давно очікувались. Так, Держсекретар США Блінкен та міністр закордонних справ РФ Лавров вперше від початку війни провели телефонну розмову. Блінкен сказав, що розмова була "відверта та прямолінійна". Майже одночасно з цим відбулись і переговори між лідерами Китаю Сі Цзиньпінем та США – Байденом.
Білий дім заявив, що давно запланований дзвінок був частиною зусиль адміністрації щодо поглиблення ліній зв'язку з Китаєм та “відповідального врегулювання наших розбіжностей”.

За словами високопоставленого чиновника США, Байден і Сі обговорили можливість проведення першої особистої зустрічі та доручили своїм командам розглянути це питання.

І майже відразу після цього Байден заявив, що готовий обговорювати з Росією нову систему контролю над ядерною зброєю. Сказав буквально наступне: «Сьогодні моя адміністрація готова оперативно провести переговори про нову систему контролю над озброєннями, яка замінить СНО-ІІІ, коли термін її дії закінчиться у 2026 році. Але для переговорів потрібен сумлінний партнер, готовий діяти…»

Всі вже давно розуміють, що завершення чи продовження війни знаходиться в руках США. Україна не може самостійно ані припинити війну, ані продовжувати її без допомоги США. Так, це втрата незалежності. Але плата за це – незалежність від Росії. Це має стати головною стратегічної перемогою у цій війні. Якщо вже так сталося, то краще залежати від прогресивної, розвиненої країни, ніж від середньовічного Мордору.

Коли і як будуть продовжуватись переговори і коли, відповідно, буде підписано якусь мирову угоду – невідомо. Але ворушіння тут пішло.

Що ж можемо робити ми, крім підтримки нашої армії?
Наша задача – тиснути на владу, щоб вона якнайшвидше почала необхідні реформи в економіці та правоохоронній сфері. Щоб побудувати потужну країну. Щоб позбавитись залежності від США й прямувати до Великої України.

Переможемо.

ЗА ВЕЛИКУ УКРАЇНУ!
"Поступ"