Президент Зеленський про початок експорту зерна: «Для нашої держави це теж має значну користь. І питання не лише в мільярдах доларів валютної виручки. До вирощування експортних аграрних культур залучені близько півмільйона українців, а якщо додати суміжні галузі, то це плюс мільйон робочих місць. Звідси й відповідна державна увага до виконання експортної ініціативи. Це справді потрібно нашим людям».

Це має дати приблизно 10 млрд. дол. Звичайно, це великий плюс. Різке зменшення валютної виручки було одним з чинників (не головним) падіння курсу гривні.

Валютна виручка – це добре. А далі що? Уряд починає розглядати питання про повернення всіх зборів довоєнних і введення нових. Можуть збільшити пдв, ввести військовий збір на імпорт, ввести акцизу на паливо. Це ще більше підніме ціни на все. Ще більше збідніє населення. І жодного слова про реформи, щоб запустити економіку, а лише чуємо про фіскальні методи. Але ж корова не дасть більше молока, вона просто здохне.

І це ще не все. Ми радіємо від чого? Від експорту сільгосподарської СИРОВИНИ! Тобто це теж саме, що експортувати ліс-кругляк з Карпат. Але по лісу це вважається економічним злочином, а по зерну чомусь ні!

Реформа економіки - це не тільки лібералізація. Це багато чого. Це і розвиток галузі переробки. Щоб не бути «банановою» або, в нашому випадку, – «зерновою» країною. Тут ніхто нічого не робить і навіть не натякає на це. Хоча, наприклад, уряд під час війни витрачає купу грошей на програму «5-7-9» – роздачу дешевих кредитів підприємцям. Фактично – гріє повітря. Замість того, щоб на ці гроші в той же час почати будувати переробну промисловість. Чому так не робиться?

Якщо не вивозити сировину, а переробляти, то замість цих 10 млрд. дол., можна було б отримати в багато разів більше! І не треба вводити додаткові податки, і робочих місць було б створено в рази більше!

Переможемо.

ЗА ВЕЛИКУ УКРАЇНУ!
"Поступ"