З 1 вересня в Україні "масово" запустять приватизацію. Про це заявив Прем’єр-міністр Шмигаль. "Маємо зробити цей процес максимально швидким. Мала приватизація, особливо в регіонах, де люди в селах і містечках знають об’єкти, які роками стоять і неефективно використовуються, покликана дати можливість викупити ці приміщення за справедливу ціну та розпочати роботу", - сказав він.

І зразу знайшлись такі, хто почав верещати, що це зрада. Що під час війни не можна цього робити. Що це грабунок українського народу, тільки представники влади цим скористаються. Що це свідчить, що держава, тобто влада, не здатна ефективно управляти держмайном.

Якщо коротко, то про «зраду» - це повна дурня.

Що краще: приватні підприємства чи державні? Які краще управляються? Які підприємства треба тримати державі під контролем або у своїй власності?

За весь час економічної світової історії людства однозначних відповідей так і не сформовано.

Була і є величезна кількість прикладів, коли державні підприємства управляються зразково. І навпаки, досить часто буває, коли власники-довбури, доводять свої підприємства до дупи.

Все залежить не від того, приватний власник чи ні, а як власник (приватний або держава) виконує функції власника. Якщо він ефективний, то і підприємство буде ефективним, незалежно від форми власності. Якщо власник – держава, то якщо влада ефективна, то і державні підприємства теж будуть ефективними.

В Україні влада НІКОЛИ не була ефективною. Влада завжди була, і є зараз, олігархічною. Не просто олігархічною, а такою, що ніколи не переймалась реальними проблемами держави. В таких умовах єдиний правильний вихід – максимальна приватизація. В надії, що з'явиться ефективний власник. Тому рішення уряду вірне, але, дійсно, підтверджує неефективність влади, як власника державних підприємств.

Переможемо.

ЗА ВЕЛИКУ УКРАЇНУ!
"Поступ"