Вчора у Нью-Йорку Рада безпеки ООН за ініціативи Росії зібрала чергове засідання. Офіційною підставою скликання є загрози міжнародному миру та безпеці через події на Запорізькій АЕС. Росія окупувала Запорізьку АЕС біля Енергодара ще 4 березня. Останнім часом АЕС почала обстрілюватися. Що призвело до напруження через ядерну небезпеку. Росія звинувачує Україну в обстрілах. Україна звинувачення повністю відкидає і звинувачує Росію в провокаціях.

На засіданні Радбезу ООН Україна запропонувала створити навколо станції демілітаризовану зону. Росія відмовилася. Китай закликав Україну і Росію сісти за стіл переговорів з цього питання. США сказали, що лише Росія створює цю небезпеку.

Кому і навіщо робити провокації навколо Запорізької АЕС? Те, що це провокації, - нема сумніву.

Для чого це робити Україні? Мети не видно. Для того, щоб звинуватити Росію в терористичних діях? То для цього і провокації не потрібні. Всі її дії можна брати, і вони є доказами їх терористичних методів. Для того, щоб зменшити інтенсивність бойових дій? Так всі наступи Росії і так заглохли, про що кажуть і наші військові, і західні інститути. І навіщо Україні робити небезпечні провокації на атомній станції на своїй території? Що, Чорнобиля мало? Тобто звинувачення в бік України зі сторони Росії – приклад безглуздя.

Але такі провокації вигідні самій Росії. В першу чергу їй потрібно формувати негатив щодо України в світі, щоб зменшити негатив проти себе. Якщо реальних, правдивих прикладів немає, то їх треба створювати. Ось і створюють. І не тільки по АЕС. Всюди. Наприклад, розкидують міни "Лепесток" по Донецьку. Тобто, провокації з метою створення негативу щодо України сьогодні у Росії є в пріоритеті. Усі ці російські провокації є прикладами ведення ними власної ІПСО. ІПСО - це інформаційно-психологічна операція.

Проте жодне ІПСО не допоможе загарбнику! Ми розуміємо його дії, не ведемось на провокації. Ми виженемо ворога не лише з ЗАЕС, а й з усіх наших земель!

Переможемо.

ЗА ВЕЛИКУ УКРАЇНУ!
"Поступ"