Німеччина восени хоче організувати міжнародну конференцію щодо планів масштабного відновлення України. Як повідомляє Bloomberg з посиланням на свої джерела, західні партнери будуть вирішувати, на що першочергово варто витратити кошти для відбудови. Попередньо, конференція буде у Берліні 25 жовтня. Німеччина вже почала підготовку, проте остаточної дати поки невідомо. Канцлер Німеччини Шольц повідомив, що пакет реконструкції для України буде більшим, ніж план Маршалла відновлення Західної Європи після Другої світової війни.

Тут необхідно розуміти такі моменти.

1. Ніхто не буде займатись цими питаннями, а особливо Німеччина, якщо не буде видно кінця-краю війні. Значить, в Німеччині щось знають. І це вже відрізняється від того, що ми бачили на попередній спробі зробити щось аналогічне в Лугано 4-5 липня. Куди Україна направила план відбудови на 750 млрд. дол. разом із десантом в 90 українських «слуг» на чолі із Прем’єром Шмигалем. План, який крім хвилі скепсису та іронії ніяких більше емоцій не викликав.

2. Післявоєнна відбудова – дуже вигідна справа для урядів країн і бізнесів, які приймуть в ній участь. За такий пиріг може йти боротьба між державами. Якщо, звісно, насправді буде йти мова саме про масштабну відбудову, а не масштабну балаканину, як в Лугано. А це означає, що без США тут не обійтись. Не для того вони зараз вкладаються в Україну під час війни, щоб потім Україну хтось інший танцював, замість них.

3. Будь-які величезні плани будь-яких відбудов будуть пшиком, якщо в Україні не буде розпочато масштабних реформ. А якщо гроші дадуть без реформ, то вони просто зникнуть. Без особливих результатів.

Наш уряд про реформи як мовчав, так і мовчить. Йому, мабуть, не потрібна Велика Україна! Йому, мабуть, хочеться поновити «велике будівництво». Це теж вигідна справа, але більше для чиновників.

Переможемо.

ЗА ВЕЛИКУ УКРАЇНУ!
"Поступ"