Появилась інфа, що Мінфін готує законопроект, що зобов’яже таксистів і кур’єрів сплачувати податки, як самозайнятих. Податки, зрозуміло — це важлива складова частина держави. Це уся соціальна сфера — дороги, освіта, медицина, армія тощо. Це всі розуміють. І всі розуміють, що їх завжди не вистачає. А тому дуже важливо, щоб усі платили податки, але тут є декілька факторів, які впливають на це:
1. Розмір цих податків, а саме — наскільки вони адекватні й посильні для бізнесу та самозайнятих громадян.
2. Простота та прозорість податкового законодавства і механізму оподаткування.
3. Невідворотність покарання за несплату податків. Треба, щоб було простіше і безпечніше заплатити, ніж уникати сплати та, в якийсь момент, отримати купу великих проблем.
Неадекватне підвищення податків веде до закриття бізнесу чи переміщення його в інші країни, з більш адекватним податковим законодавством. Або бізнес уходить в тінь, бо це дешевше, а потенційні проблеми можна «порішати».
Ми пропонуємо податкову реформу, яка має гуртуватися на таких принципах:
• Принцип простоти.
Податкова система має бути настільки простою, щоб у ній зміг розібратися навіть випускник школи не більше — ніж за годину. Прикладом такої простоти, може слугувати пропозиція Всеукраїнської спілки вчених-економістів України, щодо ліквідації всіх податків та впровадження замість них — єдиного податку на покупку 5%.
• Принцип стабільності.
Будь-які зміни в податковому законодавстві мають сприйматися, як надзвичайна ситуація. Найкращий податок — це старий податок, до якого всі звикли. Найгірший податок — це новий податок, який заважає справі, бо до нього ще не звикли.
• Принцип збалансованості.
Загальне податкове навантаження по країні має наближатися до 30%.
• Принцип прозорості.
Кожен громадянин повинен мати можливість легко дізнатися, куди пішла кожна гривня особисто його податків.
• Принцип справедливості.
Розмір податків має залежати від рівня статків громадян. Чим вищі статки — тим більші податки.
Ви колись чули, щоб влада озвучувала ці принципи? Не кажучи вже про те, щоб їх реалізувати! Ми теж не чули.
Мабуть — і не почуємо. Поки в нас править олігархія. Яка править в інтересах великого бізнесу. Вона буде підіймати податки саме коштом малих підприємців. Якщо вийде видавити додаткові податки з бізнесу – плюс. А якщо бізнес почне уходити в тінь, то влада все одно отримає "бабло", але вже через розгалужену корупційну систему. Бо за роботу в тіні — все одно треба платити, хоч і не офіційно. Теж – плюс!
Переможемо.
ЗА ВЕЛИКУ УКРАЇНУ!
"Поступ"