Нам поставили питання: Щодо ГО "Поступ". Прекрасно прописана "доктрина", чудова мета. Як і у більшовиків та комуністів. Все базується на концепції "активного громадянина". Якщо громадянин не буде "активним" і не "вписується в концепцію" - що будете робити? В розхід, як "товаріщі"? Невідворотній новий "Червоний терор" або авторитаризм Лі Куан Ю? Наша відповідь.

Людина маніпулює. Це як сказати, що якщо дитину назвали іменем Адольф, то це означає, що в майбутньому вона стане Гітлером.
Будь-яку чудову мету можна зганьбити. Особливо, якщо суспільству все одно, як буде реалізована ця чудова мета.
Ми розуміємо, що в людях сидять страхи, й тому вони ставлять питання в такій формі. А крім того, скоріше за все, це питання і ставить, такий собі соціальний дрон, якого цікавить його доля — у разі приходу нашої сили до влади.

Історія показує, що нації та країни з пасивними громадянами зникають через якийсь час. Виживають та створюють потужні країни тільки сильні за духом та активні громадяни, іншого варіанту не існує.

Але соціологія також каже, що активних громадян, які здатні рухати вперед країну, не так і багато. Різні цифри називають. Найбільш реалістична - 10%. Тобто — лише кожен десятий громадянин, налаштований на громадянську активність. Всі інші — відомі! Вони будуть себе вести так, як будуть поводитися активні.

Проблема не у тому, що активних громадян — мало. Їх, в будь-якому суспільстві, завжди приблизно одна й та ж відносна кількість. Головне те, як вони себе ведуть. Якщо, як в Україні, щось на зразок броунівського руху, тобто ніяк не організовані, то толку не буде.

Потрібно об'єднувати людей з активною громадянською позицією. Але просто закликів до об'єднань недостатньо. І самі вони просто так ніколи не об'єднуються. Потрібна об'єднавча ідеологія. І потрібен ідеологічний активний центр, навколо якого інші будуть об'єднуватись. І потім, до цього кола потрібно шукати та включати в нього — нових і нових громадян. Таким чином, поступово, як сніжний ком, буде зростати
громадянська сила. Яка врешті-решт візьме владу у свої руки й все владнає.

Саме цим і займається "Поступ".

А що робити із пасивними? Що ми будемо робити з ними?
Нічого! Вони будуть жити так, як їм скаже активна частина населення.

У кожного є вибір: ти або приєднуєшся до громадянської, якоїсь, сили; або створюєш свою, подібну, силу; або продовжуєш поводитися, як соціальний дрон і чекаєш, коли тебе змусять жити так, як того захочуть ті, хто отримає владу над тобою. Ми шукаємо перших.

Переможемо.

ЗА ВЕЛИКУ УКРАЇНУ!
"Поступ"